Facebook Pixel

«Укрзалізниця» стала беззбитковою у другій половині 2023 року

АТ «Укрзалізниця» з другої половини 2023 року працює без збитків.

Про це повідомив голова правління компанії Євген Лященко у інтерв'ю Ліга Бізнес.

Quote«У травні ми подали зміни до фінплану, в яких вже є навіть невеликий прибуток. Зараз УЗ беззбиткова. Згідно з нашим прогнозом, через дев'ять місяців буде прибуток. За підсумками 2023 року ми також вийдемо на прибуток», — зазначив він.

За словами Лященка, фінансовий результат міг би бути ще кращим, якби компанії дозволили продавати металобрухт на експорт.

Quote«Є ідея реалізовувати частину металобрухту на експорт за цінами зовнішнього ринку, які зараз у 2-2,5 раза вищі, ніж ціни внутрішнього ринку. Ще у квітні ми офіційно звернулися до уряду з пропозиціями щодо коригування порядку управління майном УЗ, згідно з якими пропонуємо дозволити продати частину металобрухту великим світовим виробникам продукції ГМК за прямими двосторонніми угодами без мита. Ми також подавали такі пропозиції щодо виходу на беззбитковість у рамках доопрацювання фінансового плану», — додав голова правління АТ УЗ.

Компанія розраховує, що їй дозволять продавати до 25-30% загального обсягу брухту. Без цього у 2023 році компанія недоотримає 308 млн грн, у 2024 році — 887 млн грн.

Лященко додав, що УЗ — найбільший заготівельник металобрухту в Україні, свою частку компанія оцінює у 12-15%.

Quote«Я не знаю, хто б виробляв більше за нас... Продаж брухту — це не лише питання грошових надходжень. Це частина наших процесів, це важливо для безперебійної роботи «Укрзалізниці». Якщо ми не різатимемо старі вагони, то вони забиватимуть шляхи, і це вже питання безпеки руху», — сказав Лященко.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» продала 183,5 тис. пакетиків «Бойового» або «Розвідувального» чаю. 1 млн грн від продажу пакетиків буде направлено через платформу UNITED24 на закупівлю українських FPV-дронів «Грім».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉