Facebook Pixel

Укрпошта планує продати частину акцій: Смілянський

Логістична компанія «Укрпошта» планує продати 20-25% акцій. Оціночна вартість акцій наразі – $70 млн.

Про це виданню «Forbes Україна» розповів генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Коли відбудеться приватизація частини «Укрпошти»

Смілянський розраховує провести продаж вже після перемоги. За його словами, «Укрпошта» має унікальну конкурентну перевагу, бо це чи не єдина компанія, яка досягає 100% населення України.

Quote«Мені б дуже хотілося, щоб після перемоги ми стали однією з перших компаній, яка б провела приватизацію. Принаймні пакета акцій. Ми вже акціонерне товариство, у держави 100% акцій, які вона може продати в будь-який час. Мені здається, це було б крутим прикладом», — сказав Смілянський.

За його словами, почати приватизацію варто було б з міноритарного пакета, але не менше 25%. Він станом на зараз оцінюється у 70 мільйонів доларів.

Quote«Перший продаж, я думаю, має бути 25%, далі 49%, можливо 50%. Таку компанію, як «Укрпошта», не можна приватизовувати загалом, тому що це не буде ні політично сприйнято, ні людьми. Треба показувати частинами, що дивіться: ось зайшов інвестор, стало лише краще, нічого поганого не вийшло – подивимося, чи можемо ще приватизувати частину», — вказав Смілянський.

Кого Смілянський бачить потенційними покупцями акцій «Укрпошти»

Очільник «Укрпошти» окреслив потенційне коло покупців:

  • міжнародні фінансові організації, на кшталт Європейського банку реконструкції і розвитку, Європейського інвестиційного банку чи Міжнародної фінансової корпорації, «які захочуть підтримати приватизацію в Україні, показати приклад і потім продати свій пакет акцій, можливо, на IPO»,
  • приватні фонди, бо основна сфера діяльності Укрпошти – логістика і доставлення посилок – ще багато років буде перспективним напрямом,
  • міжнародні компанії, такі як DHL або Amazon, якщо вони захочуть зайти на ринок України. Придбання великого гравця – один зі способів зробити це.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉