Facebook Pixel

Українські авіакомпанії зменшили перевезення вантажів майже на 7% за рік

Українські авіакомпанії за підсумками 2019 року перевезли 88,2 тис. тонн вантажів і 4,4 тис. тонн пошти. 2018 року цей показник був на 6,6% більше, йдеться у звіті Державної авіаційної служби.

У міжнародному сполученні перевезли 92 тис. тонн вантажів та пошти, що на 6,9% менше, ніж позаминулого року. Зокрема, на регулярних лініях — 19,4 тис. тонн, що на 6,7% менше, ніж 2018-го.

За даними служби, минулого року вантажоперевезення здійснювали 20 українських авіакомпаній. Зокрема, 85% вантажів перевозили «Антонов», «Міжнародні авіалінії України», «ЗетАвіа», «Максімус Еірлайнс» і «Южмашавіа».

Більшість вантажоперевезень при цьому становили чартерні рейси до інших країн у межах гуманітарних програм Організації Об'єднаних Націй. Перевезення вантажів здійснювались також згідно з контрактами та угодами з іншими замовниками.

Загалом вантажні та пасажирські перевезення 2019 року здійснювали 29 українських авіакомпаній. Вони виконали більше 103 тис. комерційних рейсів (позаминулого року цей показник сягав трохи більше 100 тис.).

Пасажирські перевезення:

Кількість пасажирів, що скористалися послугами українських компаній, 2019 року склала 13,7 тис., що на 9,4% більше, ніж позаминулого року. Такі перевезення здійснювали 18 авіакомпаній країни, зокрема «Міжнародні авіалінії України», «Азур Ейр Україна», «Скайап», «Роза вітрів» та «Буковина» (97% загального обсягу пасажирських перевезень). 52% при цьому склали міжнародні регулярні перевезення, які здійснювали 10 авіакомпаній країни до 46 країн світу.

Щодо внітрішніх пасажирських перевезень, то чотири авіакомпанії, а саме «Міжнародні авіалінії України», «Мотор Січ», «Роза вітрів» та «Скайап», здійснювали їх між 11 містами країни і перевезли більше 1,1 тис. пасажирів, що майже на 7% більше, ніж 2018 року.

Крім того, на українському ринку стало більше іноземних компаній, послугами яких скористалися 9,4 тис. пасажирів, що на 37,4% більше, ніж 2018-го. Регулярні пасажирські перевезення до нашої країни виконували такі компанії, як Ryanair, Wizz Air Hungary, Laudamotion, Aigle Azur та інші.

Інфографіка: Державна авіаційна служба України

Інфографіка: Державна авіаційна служба України

Діяльність аеропортів:

Комерційні рейси українських та іноземних компаній 2019 року обслуговували 19 украЇнських аеропортів та аеродромів. Кількість відправлених та прибулих літаків склала 201 тис. (позаминулого року було 183 тис). Пасажиропотік в аеропортах країни досяг 24,3 тис. чоловік, що на 18,4% менше, ніж 2018-го. Практично усі рейси сконцентровані в аеропортах «Бориспіль», Київ (Жуляни), Львівському, Одеському, Харківському, Запорізькому та Дніпропетровському.

2.png


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉