Facebook Pixel

Дві українські аграрні компанії, представлені на Варшавській біржі, повідомили про збитки

Українські аграрії повідомили Варшавській біржі про збитки. Фото: Bigmir)net

Українські аграрії повідомили Варшавській біржі про збитки. Фото: Bigmir)net

«Мілкіленд», молочна група з активами в Україні, РФ та Польщі, за січень–березень отримала 7,6 млн євро чистого збитку, що в 2,1 разу більше, ніж торік, повідомив «Інтерфакс-Україна»

Виручка групи за перший квартал знизилась на 22,8% – до 22,79 млн євро, валовий прибуток – на 37%, до 2,29 млн, тоді як операційний збиток зріс в 1,6 рази – до 2,86 млн євро. EBITDA з від'ємним значенням зросла у 5,6 рази – до 1,25 млн євро.

У першому кварталі група знизила загальний обсяг продажів на 40% головним чином через наслідки глобальної кризи COVID-19. Зокрема, спостерігалися більш низькі обсяги продажу сиру, вершкового масла і цільномолочної продукції.

Telegram Logo

«Мілкіленд» планує до кінця серпня 2020 року змінити місце реєстрації з Нідерландів на Кіпр.

Контролюючим акціонером «Мілкіленда» є Анатолій Юркевич.

Група компаній «Агроліга» (Харків) у січні–березні отримала 0,87 млн євро чистого збитку проти 1,03 млн євро чистого прибутку за аналогічний період 2019 року. Її квартальна виручка зросла в 2,2 рази – до 20,68 млн євро.

Загальні активи групи станом на 31 березня склали 80,82 млн євро проти 66,91 млн євро на кінець 2019 року.

«Агроліга» працює на українському ринку агропродукції з 1992 року. Її підприємства займаються вирощуванням зернових культур, переробкою насіння соняшнику і молочним тваринництвом.

Мажоритарними акціонерами групи є Олександр Бердник з часткою 41,66%, Ірина Поплавська — 41,66%.

Контекст. 53 народних депутата 14 травня направили в Конституційний суд подання про конституційність закону про ринок землі. Клопотання підписали, зокрема, народні депутати від партії «Опозиційна платформа — За життя»: Віктор Медведчук, Юрій Бойко, Вадим Рабинович, Нестор Шуфрич, Ілля Ківа. Депутаты просять визнати закон неконституційним.

Українські аграрії в 2020 році зіткнулися з безпрецедентним викликом — зима і весна в країні виявилися аномально теплими і з малою кількістю опадів. Це призвело до обміління річок і навіть до пилових бурь.

Мінекономіки 30 квітня підвищило прогноз урожаю зернових і зернобобових культур до 63-65 млн тонн.

Коментарі

Всі новини