Україна запускає систему ЄС із мінімізації зловживань на митниці

Денис Шмигаль. Фото: twitter

Денис Шмигаль. Фото: twitter

Україна впроваджує систему обміну митною інформацією з ЄС, яка дасть змогу мінімізувати зловживання під час перетину кордонів.

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив на нараді з питань реформи Державної митної служби, повідомляє пресслужба Кабінету міністрів.

«Одним із ключових завдань, що стоять перед керівництвом Держмитслужби та урядом, є впровадження повноцінної системи обміну митною інформацією між Україною та ЄС і приєднання до Конвенції про процедуру загального транзиту. Це дасть змогу набагато краще контролювати митну вартість товарів і, відповідно, прибрати будь-які зловживання щодо заниження такої вартості», — сказав Шмигаль.

Telegram Logo

Для цього треба «гармонізувати» українське законодавство з європейським щодо імплементації положень Митного кодексу ЄС, запустити механізм спільного контролю та обміну інформацією з країнами ЄС, а також впровадити ризикоорієнтовану систему перевірок на митниці.

У березні 2021 року уряд також схвалив план заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021 — 2023 рр. У рамках плану передбачено технічне переоснащення 25 наявних і будівництво 10 нових пунктів пропуску.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Глава ДМС Павло Рябікін зазначив, що цього місяця митниця запускає масштабний проєкт особистого тестування працівників відомства, до складу якого входить і перевірка на доброчесність.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини