Facebook Pixel

Україна витратить 125 млн грн на ліки від коронавіруа з недоведеною ефективністю – ВООЗ

Глава Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Ганс Клюге написав листа голові МОЗ України Максиму Степанову. У ньому він висловив глибоку стурбованість через рішення Кабміну виділити кошти на закупівлю ліків, які мають низький доведений вплив або повну його відсутність на зниження смертності від коронавіирусу.

Про це повідомило видання LB.ua.

5fe4a81b2f93c.jpeg

Клюге вважає, що такий великий бюджет краще направляти на забезпечення кисневої терапії та необхідних матеріалів, зокрема, масок, а також на обладнання для вимірювання насичення крові киснем (пульсоксиметрів) в службах первинної медичної допомоги. Кошти краще також направляти на обладнання, придатне для відділень інтенсивної терапії.

Контекст. Уряд на кінці листопада виділив близько 125 млн грн на покупку тоцілізумабу і імуноглобуліну. Обидва препарати включені в український протокол лікування, хоча їх ефективність покі не доведена.

Тоцілізумаб використовується для лікування ревматоїдного артриту. Для лікування коронавірусу його рекомендували в Китаї і США, але в липні фармакологічна компанія Roche повідомила, що її дослідження цього препарату при лікуванні пацієнтів з ковідом не показало ніяких результатів.

У жовтні інше дослідження показало, що тоцілізумаб не є ефективним для запобігання смерті хворих на COVID-19.

Імуноглобуліни — це препарати на плазмі крові людей, в якій містяться антитіла. Ефективність таких ліків при ковіде тільки почали вивчати, однак в США Національний інститут здоров'я не рекомендує їх використовувати поза клінічних випробувань.

Тоцілізумаб в українському протоколі лікування рекомендують розглядати при прогресуванні захворювання не раніше сьомого дня від появи симптомів. Показаннями до застосування є інтерстиціальна пневмонія з гострою дихальною недостатністю і потреба в вентиляції легенів.

Імуноглобулін в протоколі призначається для лікування мультисистемного запального синдрому і дітей. Відзначається, що при такому лікуванні може виникнути тромбоз.

Додатково. Вчені з Університету штату Джорджія винайшли противірусний препарат, який може зупинити передачу коронавірусу протягом 24 годин. Дослідження були проведені на тхорах. Зараз препарат проходить клінічні випробування першої та другої фази.

The Page писало про те, як підробляють ліки в Україні.

Подякувати 🎉