Facebook Pixel

Україна випустить 2 тис. FPV-дронів у лютому з вітчизняних компонентів

У лютому 2025 року українські приватні виробники ОПК можуть виготовити 2 тис. одиниць FVP-дронів з повністю вітчизняних компонентів.

Про це під час презентації лічильника «Зброї, якої немає» заявив засновник компанії Vyriy drone Олексій Бабенко передає The Page.

За його словами, в компанії Vyriy у серійних дронах більш ніж 70% — це повністю українське виробництво. Також Бабенко зазначив, що безпілотник повністю з вітчизняних деталей дорожчий за китайський лише приблизно на 2 тис. грн.

Тому він висловив сподівання, що вже у лютому буде випущено 2 тис. одиниць FPV-дронів з повністю українських компонентів.

Презентація лічильника «Зброї, якої немає». Фото: ТСУ

Презентація лічильника «Зброї, якої немає». Фото: ТСУ

Бабенко також підкреслив, що в результаті повністю вітчизняний безпілотник дорожчає лише на пару тисяч гривень.

Quote«Дрон, який там вартує 18 тис. грн, він стає вартувати 20 [тис. грн.]. Це скільки? Правильно, це 10%. Ну, ніби багато, але в нас є там оці 25%, які ми закладаємо в дозволений прибуток. В результаті ми з них там віднімаємо 10%, отримуємо 15% прибутку, але робимо повністю українські дрони», — розповів засновник Vyriy drone.

Бабенко також повідомив, що його компанія понад рік тому почала робити власні деталі до дронів, і вони були на 20% дорожчими за китайські. Наразі ж ціна на складники майже однакова.

Олексій Бабенко. Фото: ТСУ

Олексій Бабенко. Фото: ТСУ

Quote«Я пам'ятаю, рік тому всі доводили, що українська масова електроніка ніколи не зрівняється з китайською за ціною. Ну там за якістю можливо зрівняється, бо у нас багато виробників чогось експортоорієнтованого… Але ціна — це неможливо. Так от, можна 100% заявити, що вона можлива з однієї простої причини: найбільший ринок FPV-дронів і найбільший ринок компонентів для FPV дронів — це Україна», — наголосив Олексій Бабенко.

Нагадаємо, під час презентації лічильника «Зброї, якої немає» виконавча директорка ТСУ Катерина Михалко також заявила, що українські приватні виробники ОПК не виготовили понад 1,7 млн одиниць дронів та засобів РЕБ у 2024 році через відсутність держзамовлень, попри наявні для цього потужності.

Що відомо про лічильник «Зброї, якої немає».

Лічильник зброї, якої немає, — це публічний інструмент, який показує невикористаний потенціал українського приватного сектору ОПК.

Показник лічильника розраховується на основі даних про виробничі потужності зброярів, виробленої продукції за державними контрактами. Для цього Технологічні сили України зібрали інформацію серед виробників 30 кодифікованих зразків озброєння, на які є потреба армії.

Лічильник ТСУ показує як загальний обсяг недозавантажених потужностей виробників, так і за типами не законтрактованої військової техніки.

Подякувати 🎉