Українські приватні виробники ОПК не виготовили понад 1,7 млн одиниць дронів та засобів РЕБ у 2024 році через відсутність держзамовлень, попри наявні для цього потужності.
Про це повідомила виконавча директорка Технологічних сил України Катерина Михалко під час презентації лічильника «Зброї, якої немає», передає .
«Якщо перевести 1,720,679 дронів у футбольні поля, наприклад, на Олімпійському стадіоні, це 54 футбольних поля. Це вагома кількість, яка дозволила б нам мати перевагу над нашим ворогом на лінії фронту, але з якихось причин, які держава не комунікує, знову ж таки, ці дрони не були закуплені», – сказала вона.
Серед цієї кількості 1,63 млн становлять FPV, 72,1 тис. – ударні дрони, 8,3 тис. – розвідувальні. Загалом же йдеться про 30 зразків роботизованих систем і засобів, допущених до експлуатації Міноборони.


Лічильник зброї, якої немає. Фото: ТСУ
Михалко також зазначила, що загальна вартість такого обсягу техніки оцінюється у майже $2 мільярди. Однак через рішення держави щодо заборони контрольованого експорту до країн-партнерів вітчизняні виробники не мали змоги поставити цю зброю.
«Дуже важливо зробити контрактування прогнозованим. І, якщо немає фінансової спроможності купувати ці дрони, або з якихось причин немає в них потреби, тоді необхідно контрольовано дозволити їх продавати до наших дружніх країн – до країн, які нас підтримують. Для того, щоб, знову ж таки, у нас був шанс збагачувати наш державний бюджет і розвивати технології», – наголосила виконавча директорка ТСУ.

Презентація лічильника зброї, якої немає. Фото: ТСУ
В пресрелізі з презентації, який отримав , Технологічні сили також підкреслили, що приватні компанії ОПК у 2024-му були спроможні виготовити понад 2,7 млн одиниць озброєння.
Водночас на замовлення державних закупівельників та благодійних фондів зброярі виготовили понад 1 млн, що становить 37% від загальної спроможності виробників торік.
Що відомо про лічильник «Зброї, якої немає».
Лічильник зброї, якої немає, – це публічний інструмент, який показує невикористаний потенціал українського приватного сектору ОПК.
Показник лічильника розраховується на основі даних про виробничі потужності зброярів, виробленої продукції за державними контрактами. Для цього Технологічні сили України зібрали інформацію серед виробників 30 кодифікованих зразків озброєння, на які є потреба армії.
Лічильник ТСУ показує як загальний обсяг недозавантажених потужностей виробників, так і за типами не законтрактованої військової техніки.