Україна вже 10 січня повністю вичерпала виділену на 2020 рік квоту на безмитні поставки меду до країн Європейського Союзу.
При цьому 2020 року Європейський Союз збільшив квоту на закупівлі меду з України до 6 тис. тонн на рік, повідомляє Офіс віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Крім того, українські експортери впритул наблизилися до вичерпання квоти на 2020 рік щодо солоду і пшеничної клейковини — 72%.

За іншими статтями агропромислового експорту українські виробники вибрали квоти на виноградний і яблучний соки на 67%, цукор — 28%, м'ясо птиці та напівфабрикати з м'яса птиці — 25%, яйця та альбуміни — 20%.
Зазначається, що цього року ЄС збільшив квоти для 18 сільськогосподарських позицій, серед яких м'ясо птиці (з 19,2 тис. тонн до 20 тис. тонн) і яйця (з 2,7 тис. тонн до 3 тис. тонн).
Контекст. Рада ЄС схвалила 17 липня додаткові квоти на імпорт з України за нульовим тарифом 2,5 тис. тонн меду, 3 тис. тонн оброблених томатів, 500 тонн виноградного соку, 65 тис. тонн пшениці, 625 тис. тонн кукурудзи, 7,8 тис. тонн круп та гранул деяких зернових, 4 тис. тонн вівса, 325 тис. тонн ячменю.
Європейський Союз 30 липня погодився поступово збільшити квоту для безмитних поставок м'яса птиці з України у 2,5 рази.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки