Міністерство енергетики анонсувало приєднання до Безвугільного альянсу

Ольга Буславець. Фото: mpe.kmu.gov.ua

Ольга Буславець. Фото: mpe.kmu.gov.ua

Україна планує приєднатися до Безвугільного альянсу і відмовитися від використання викопного палива до 2070 року.

«Ми плануємо поступово скоротити кількість вугільних шахт і до 2070 року відмовитися від використання викопного виду палива, набувши повної кліматичної нейтральності», — сказала перша заступниця міністра енергетики України Ольга Буславець.

Вона підкреслила, що на базі підприємств вугільної галузі важливо створювати нові конкурентоспроможні кластери, нові інноваційно-технологічні галузі.

Telegram Logo

Зараз разом із посольством Великої Британії відбувається узгодження підтримки розробки нової енергетичної стратегії України до 2050 року урядом Великої Британії. Нова стратегія базуватиметься на моделі низьковуглецевого розвитку енергетичного сектора з урахуванням Європейського зеленого курсу.

Контекст. Велика Британія запропонувала Україні приєднатися до Безвугільного альянсу. Це передбачає поступове повне припинення видобутку вугілля та його використання для генерації електроенергії.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Німеччина запропонувала створити мультифонд для реформування української вугільної галузі. Зараз Німеччина вже готова вкласти 20 млн євро в цей проєкт і закликає інші країни приєднатися до процесу.

Безвугільний альянс існує з 2017 року як ініціатива Великої Британії та Канади і декларує повну відмову від вугілля до 2030 року. Зараз об'єднує понад 20 країн. Серед них — Франція, Фінляндія, Нідерланди, Мексика та два штати США. Учасники ініціативи підписують угоду про поетапне зниження споживання вугілля і відмову від інвестицій у вугільну електроенергетику.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини