У рамках Національної програми з впровадження цифрової технології діагностики раку Україна отримала сканер KFBIO AI, оснащений інтегрованим штучним інтелектом, заснованим на нейронній мережі.
Це обладнання дозволяє аналізувати гістологічні знімки і автоматично ідентифікувати уражені та підозрілі клітини.

Сканер гістологічних препаратів

За словами експертів, сканер має значно більші оптичні можливості порівняно зі звичайними мікроскопами і може проаналізувати до 1500 клінічних кейсів за добу, підвищуючи ефективність діагностування більш ніж у 50 разів.
Важливим елементом нової технології є бібліотека з понад 43 000 зразків, яка допомагає штучному інтелекту аналізувати знімок та надає лікареві максимально точні дані для встановлення діагнозу.
Програма передбачає встановлення понад 100 цифрових сканерів у медичних закладах по всій Україні, що в сумі становить нову українську цифрову медичну платформу COR-Medical Platform. За словами ініціатора програми Тиграна Амаляна, це стане стандартним процесом в медицині України, а технологія буде внесена до переліку діагностичних процедур на рівні регуляторів країни.
Вартість кожного сканера з цифровим сховищем та інфраструктурою становить близько 7.5 млн грн, і Міжнародний фонд медичних інновацій уже розпочав збір коштів на закупку цих сканерів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!