Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна може отримати від МВФ $2 млрд наприкінці травня – Гетманцев

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Перший транш від МВФ Україна може отримати вже у травні, вважає глава фінансового комітету ВР Данило Гетманцев.

«Ми чекаємо до кінця року $4 млрд. Перший транш буде до $2 млрд, і це буде у травні», — заявив він в ефірі телеканалу «Україна 24», повідомив «Інтерфакс-Україна».

Контекст. Президент Володимир Зеленський, Національний банк і попередній уряд на початку грудня 2019 року домовилися з менеджментом МВФ про відкриття нової трирічної програми EFF на $5,5 млрд.

Умовами для відкриття програми, розмір якої у ході переговорів вдалося збільшити орієнтовно до $8 млрд, стало прийняття законів про ринок землі та про регулювання банківської діяльності («антиКоломойський» законопроєкт), а також оновлення держбюджету.

Верховна Рада 30 березня проголосувала у першому читанні законопроєкт про банківську діяльність і прийняла в цілому закон про ринок землі, а 13 квітня прийняла оновлений держбюджет.

Остаточне ухвалення «антиКоломойського» закону затягується через понад 16 тис. поправок, які подали його противники. Закон може бути прийнятий в цілому на початку травня, після чого МВФ знадобиться ще два-три тижні для затвердження програми та виділення коштів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини