Facebook Pixel

Україна домовилася з Казахстаном наростити міжнародні перевезення

Україна успішно завершила переговори з Казахстаном щодо отримання дозволів на міжнародні перевезення. Вартість українського експорту до Казахстану у 2022 році склала $293,3 млн, а імпорту з Казахстану до України – $510,3 млн.

Про це заявив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

За підсумками переговорів вдалося збільшити максимальну кількість дозволів на 2023 рік.

Quote«Україна отримає 4 тис. універсальних бланків, 4 тис. бланків для транзитних перевезень і 800 – для перевезень до третіх країн. Водночас невикористані бланки 2022 року залишаються чинними до 1 лютого 2023 року», – розповів заступник міністра.

Найактивніше Україна продає до Казахстану агропромислову та харчову продукцію, машини, обладнання, механізми, прилади, засоби наземного, повітряного та водного транспорту, продукцію хімічної та пов'язаної з нею галузей промисловості. Зі свого боку з Казахстану в Україну імпортують природний газ, паливо, нафту та нафтопродукти, агропромислову та харчову продукцію, недорогоцінні метали та вироби з них.

Нагадаємо, що Європа готується до повноцінного ембарго на російське вугілля й звертається щодо підтримки до інших постачальників. Одна з таких країн-експортерів – Казахстан.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉