Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Росіянам буде важче ховатися від мобілізації в Казахстані — скасовується visa run

Казахстан скасовує візаран. Фото: Pixabay

Казахстан скасовує візаран. Фото: Pixabay

Уряд Казахстану змінив правила вʼїзду та перебування іммігрантів у республіці. Відповідний документ набуде чинності 26 січня 2023 року.

З 27 січня громадянам країн — членів ЄАЕС, зокрема росіянам, можна буде перебувати в Казахстані не більш як 90 днів протягом 180-денного періоду.

Строк дозволеного перебування іммігрантів у Казахстані рахується з дня фактичного в'їзду 180 календарних днів тому. Тобто скасовується практика «візаран», що давала змогу перебувати на території Казахстану 90 днів, потім виїжджати з країни та оновлювати строк перебування, знову перетинаючи кордон. Тепер іноземець зможе знову перетнути кордон Казахстану лише за 180 днів. Виняток становлять іммігранти, які отримали дозвіл на тимчасове проживання та в'їжджають до країни за візами.

Контекст. Після оголошення мобілізації на росії безліч росіян почали втікати саме до Казахстану. За даними МВС республіки, станом на початок жовтня 2022 року в Казахстаны 200 тис. росіян. За інформацією на кінець грудня, росіян, які заїхали після оголошення мобілізації, у Казахстані залишилося 146 тис.

Раніше повідомлялося, що Латвія не надаватиме притулок росіянам, які тікають від мобілізації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини