Facebook Pixel

ЄС збільшив імпорт вугілля з Казахстану. Європа готується до ембарго на російське вугілля

Європа готується до повноцінного ембарго на російське вугілля, що набуде чинності в серпні, і звертається до інших постачальників. Одна з таких країн-експортерів – Казахстан.

Про це пише російський «Комерсант».

За даними видання, у січні — травні 2022 року Казахстан поставив у Європу обсяг вугілля, що кратно перевищує показники всього 2021 року. На думку аналітиків, Казахстан може серйозно збільшити постачання вугілля до ЄС, оскільки його вугілля підходить для європейських електростанцій.

Зокрема, із січня до травня Казахстан поставив до країн ЄС 1,5 млн тонн вугілля, що майже вдвічі більше, ніж за весь 2021 рік, випливає з даних Eurostat.

Якщо в січні та лютому обсяги постачань становили приблизно 140 – 200 тис. тонн, то після початку війни в Україні щомісяця Казахстан спрямовує до ЄС 300 – 400 тис. тонн.

Водночас рік тому у квітні та травні експорт казахстанського вугілля до Європи становив лише 60 – 70 тис. тонн.

Європа має намір відмовитися від російського вугілля у відповідь на бойові дії в Україні. Введене ембарго передбачає завершення всіх контрактів у серпні. У травні ЄС різко наростив постачання вугілля з Росії до 4,7 млн тонн, але в червні вже спостерігається спад.

Відмова від російського вугілля не буде легкою для Європи, але частково замінити його можуть Індонезія, Австралія, ПАР та Колумбія. Одночасно європейські споживачі вивчають альтернативні варіанти, з-поміж яких Казахстан, Танзанія та Нігерія.

Натепер більшу частину казахстанського вугілля було поставлено у ЄС морем з перевалкою в портах Росії або Прибалтики — 782 тис. тонн (240 тис. тонн за весь 2021 рік). Залізницею поставлено 635 тис. тонн (540 тис. тонн за весь 2021 рік). Ще 90 тис. тонн казахстанського вугілля приїхали до Німеччини автошляхами. Цей украй витратний спосіб доставлення застосовується рідко: за 2021 рік до всіх країн ЄС автошляхами було доставлено лише 8,2 тис. тонн вугілля.

Казахстан експортує вугілля до Європи транзитом через територію Росії.

За даними Бюро нацстатистики, загалом у 2021 році Казахстан експортував 29,2 млн тонн вугілля. Основними напрямками є росія (19 млн тонн), Швейцарія (4,8 млн тонн) та білорусь (1,9 млн тонн).

Як повідомлялося, у червні росія значно скоротила постачання газу до Європи. У середині червня було повідомлено про скорочення постачання до ФРН газопроводом «Північний потік – 1» («ПП-1»), обсяги якого оцінюються в 50 – 60%. Причиною зниження постачання в «Газпромі» назвали проблеми з турбінами-насосами для газопроводу, ремонт яких компанія-виробник Siemens проводить на канадському підприємстві. Наразі вона не може забрати відремонтовані турбіни через санкції, запроваджені урядом Канади.

Використання газопроводу «Ямал – Європа» заборонено російськими контрсанкціями, введеними у відповідь на санкції Варшави щодо «Газпрому».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉