Facebook Pixel

Фейк і спроба розсварити сусідів: Казахстан спростував блокування російського вугілля

Російські ЗМІ протягом двох останніх днів активно тиражують новину про нібито повне зупинення Казахстаном транзиту вугілля з рф через свою територію. За їхніми даними, що ґрунтуються на інформації низки телеграм-каналів, у країні заблоковано 1,7 тис. вагонів із російським ресурсом. Утім, казахстанська влада запевняє, що це не відповідає дійсності.

Quote«Комітет транспорту Міністерства індустрії та інфраструктурного розвитку Республіки Казахстан офіційно заявляє: ці повідомлення є фейковим вкиданням», — наводить «Інтерфакс» офіційну заяву відомства

У міністерстві також наголосили, що зараз у країні взагалі немає тих вагонів, про які йдеться в новинах. У Казахстані вважають, що поширення цієї інформації спрямовано на «дискредитацію добросусідських відносин» між двома країнами.

Що передувало

Цікаво, що 19 червня рф заявила про обмеження експорту нафти з Казахстану трубопроводом КТК («Каспійського трубопровідного консорціуму»). Ним відбувається експорт приблизно 80% нафти з республіки. Своє рішення Кремль пояснив начебто знайденою в акваторії порту Новоросійськ міни часів Другої світової.

Цю «міну» було виявлено невдовзі після того, як президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв публічно заявив про те, що не має наміру порушувати західні санкції, введені проти рф за її війну в Україні, та небажання його країни визнавати незалежність так званих «ЛДНР».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉