Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна заробила мільярд на малій приватизації

Україна заробила мільярд на малій приватизації за підсумками дев’яти місяців від початку проведення аукціонів. За цей період було проведено 808 аукціонів, на яких продано на 826 млн грн об’єктів нерухомого майна, майнових комплексів – на 103 млн грн, корпоративних прав – на 101 млн грн. Транспортне обладнання та промислова техніка принесли 39,5 млн, написав на своїй Facebook-сторінці Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.

Найбільше вдалося виручити з продажу пакету акцій «Тернопільського радіозаводу Оріон». Цей лот коштував 57 млн грн. Окрім цього, на аукціоні з продажу господарського приміщення в Хмельницькій області ціна лоту зросла на рекордні 80000%, а найдорожчим виставленим лотом стало приміщення у Львові на площі Ринок, яке коштувало 50 млн грн.

Мала приватизація за новими правилами стартувала в Україні наприкінці липня 2018-го. Відповідно до програми «тріаж», розробленої Мінекономіки, в Україні близько 3 тис. підприємств, з яких 700 підприємств вартістю до 250 млн грн, потрапили під класифікацію «об’єкт малої приватизації» і мають принести державі загалом близько 2 млрд грн. 

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Водночас в уряді вказують на блокування «великої» приватизації судовими позовами. Раніше повідомлялося про позов однієї з компаній, яка претендувала на роль інвестиційних радників під час приватизації низки компаній, у тому числі й ОПЗ. Як повідомляв виконувач обов’язків голови Фонду держмайна Віталій Трубаров, компанія вимагає в суді скасування результатів програних конкурсів, писала Deutsche Welle.

Останні надії щодо старту великої приватизації у 2018-му році було втрачено після скасування аукціону щодо «Центренерго» через невідповідність документації вимогам законодавства. Початкова ціна на запланованому на 13 грудня аукціоні мала скласти 5,9 млрд грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Приватизація минулого року повина була принести у держбюджет 17,1 млрд грн, але цього не сталося – поповнення склало лише 3,4 млрд грн. У 2019 році ціль щодо приватизації незмінна, втім шанси на її досягнення малі, адже з об’єктів великої приватизації поки що не продано жодного, а надходжень лише від «малої» приватизації замало.

Коментарі

Всі новини