Facebook Pixel

У ВООЗ назвали спекуляцією розмови, які почалися про другу хвилю COVID-19

Майкл Райан. Фото: скріншот

Майкл Райан. Фото: скріншот

Друга хвиля пандемії COVID-19 може не наступити. Зростання числа заражених, яке спостерігається зараз в різних країнах, слід розглядати не як другу хвилю, а як другий пік.

Про це в ході брифінгу заявив директор програми Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з надзвичайних ситуацій Майкл Райан.

За його словами, новий пік пов'язаний з тим, що раніше вірус в цих країнах був пригнічений не до кінця.

Telegram Logo

Припущення про нову хвилю COVID-19 Райан назвав спекуляціями. «Впевненості в тому, що прийде друга хвиля, немає. Взагалі друга хвиля – це наукове припущення, засноване на тому, що ми знаємо про коронавіруси та респіраторні віруси», – сказав він.

Райан попередив, що світ може опинитися в ситуації, коли буде висока ендемічність вірусу або постійний рівень захворюваності. «Можливо навіть більш високий, ніж нам хотілося б», – додав він.

Додатково. Дослідження, результати якого опубліковані в журналі Cell, підтверджує більш ранні роботи, які повідомляли про появу мутації коронавірусу, здатної прискорити його поширення. Про це повідомила CNN. Нову мутацію назвали G614. Є підстави вважати, що вона майже замінила версію D614, раніше поширену в Європі і США. ВООЗ повідомляє, що в цілому в світі мутація G614 виявляється зараз майже у третини позитивних тестів на COVID-19.

Спостереження показують, що хвороба, яка викликається новою мутацією, проходить легше. Вчені кажуть, що це підтверджує гіпотезу про те, що по мірі розповсюдження коронавірус буде ставати менш патогенним.

Коментарі

Всі новини