Facebook Pixel

У США відхилили позов Коломойського про відшкодування збитків Приватбанку

Канцлерський суд штату Делавер відхилив клопотання колишніх власників Приватбанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова про припинення розгляду справи за позовом банку про стягнення збитків, завданих до його націоналізації наприкінці 2016 року.

Як повідомляє пресслужба банку, причиною відмови є розгляд справи в судах України (forum non conveniens).

«Згідно з рішенням, Канцлерський суд штату Делавер (США) продовжить розгляд справи № 2019-0377-JRS за цивільним позовом АТ КБ «Приватбанк» проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та інших юридичних і фізичних осіб про, серед іншого, стягнення збитків, заподіяних відповідачами банку до його націоналізації в грудні 2016 року», — йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

Отже, суд задовольнив клопотання Приватбанку і виніс status quo order, яким наклав заборону на будь-які дії поза межами звичайної господарської діяльності з різними активами відповідачів у США.

За словами суду, ця заборона є «гарантією надання позивачеві належного забезпечення вимог на суму понад $600 млн, відшкодування яких він вимагає в рамках цього виробництва».

Водночас суд задовольнив клопотання відповідачів і тимчасово зупинив провадження в окремій частині, допоки пов'язані судові процеси в Україні не будуть вирішені по суті.

Контекст. Приватбанк у травні 2019 року подав позов до Канцелярського суду штату Делавер (Delaware Chancery Court, США) щодо колишніх власників на суму «сумнівних транзакцій» обсягом приблизно $750 млн.

Банк стверджує, що колишні власники інвестували ці кошти в нерухомість у Клівленді (штат Огайо), Гарварді (Іллінойс) та Далласі (Техас), а також у феросплавні компанії. Згідно з позовом, відповідачі придбали комерційну нерухомість у Клівленді на мільйони доларів і стали там найбільшими її власниками.

Націоналізацію Приватбанку уряд України здійснив 18 грудня 2016 року, докапіталізувавши його на понад 155 млрд грн.

Коментарі

Всі новини