У США продажі вогнепальної зброї злетіли на 60%

Черга в збройовий магазин. Фото: LA Times

Черга в збройовий магазин. Фото: LA Times

ФБР заявило, що в 2020 році воно опрацювало рекордні 39,7 млн заявок на покупку вогнепальної зброї, що набагато більше, ніж за будь-який рік із початку реєстрації цих даних у 1998 році. Про це пише Business Insider.

bezymyannyy.png

Кількість таких перевірок не відповідає точно кількості проданої зброї, так як перевірки робляться і при отриманні, наприклад, дозволу на приховане носіння зброї або продаж глушників.

За інформацією Національної організації стрілецького спорту (NSSF), перевірки, пов'язані виключно з продажем вогнепальної зброї, також досягли рекордного рівня, склавши 21 млн. Це на 60% більше, ніж в 2019 році.

Telegram Logo

Експерти кажуть, що зростання продажів зброї було викликано трьома основними подіями: пандемією коронавірусу, протестами після смерті Джорджа Флойда та президентськими виборами.

«Хвиля за хвилею невизначеності і заклопотаності стимулюють попит на вогнепальну зброю», — сказав Юрген Брауе, головний економіст Small Arms Analytics and Forecasting.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За оцінками NSSF, приблизно 8,5 млн осіб у США придбали свою першу вогнепальну зброю в 2020 році. Це приблизно 40% всіх покупок в минулому році.

Експерти очікують, що продажі зброї в 2021 році залишаться високими, хоча і не такими, як у 2020-му.

Додатково. Україна досі залишається єдиною країною в Європі, де відсутнє законодавство, яке регулює обіг зброї. Сьогодні основні умови покупки, зберігання та збуту зброї в Україні регламентує інструкція, затверджена наказом МВС України № 662 від 1998 року, стаття 263 Кримінального кодексу та підзаконні нормативні акти. The Page з'ясувало, які види зброї можуть отримати українці, яким чином, за яких умов і що саме парламентарії пропонують змінити в збройовому законодавстві.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини