У «Слузі народу» запропонували підвищити екологічний податок учетверо

Фото: wikimedia

Фото: wikimedia

Народні депутати від партії «Слуга народу» хочуть змінити Податковий кодекс України і вчетверо збільшити ставки екологічного податку. Про це йдеться в законопроєкті №2367, який зареєстрували у Верховній Раді 1 листопада.

Зокрема, пропонується збільшити ставки податку на викид забруднюючих речовин в атмосферу й у водні об'єкти, на розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях, на виробництво радіоактивних відходів та за їхнє тимчасове зберігання виробниками понад встановлений термін.

Мета цього законопроєкту — зміцнення здоров'я населення України та поліпшення його медико-санітарного забезпечення.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що збільшення екологічних податків дозволить додатково залучити в держбюджет близько 14 млрд грн.

Ця ініціатива допоможе зменшити негативний вплив промислового комплексу на навколишнє середовище і створить стимул для зниження рівня викидів на державному рівні та в регіональних системах управління. Крім того, будуть збільшені «екологічні» інвестиції та створено повноцінне фінансування заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я та покращення медико-санітарного забезпечення українців.

Автори законопроєкту — Євген Шевченко, Данило Гетманцев, Олег Бондаренко, Юрій Мисягін, Олена Шуляк, Давид Арахамія, Дмитро Наталуха, Юрій Камельчук та Євгенія Кравчук.

Контекст

  • У вересні в «ArcelorMittal Кривий Ріг» почалися проблеми після того, як президент Володимир Зеленський розкритикував компанію за невиконання у строки зобов'язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні та закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали через шкідливі викиди в атмосферу.
  • Після цього Служба безпеки України кілька разів приходила на підприємство, а пізніше відкрила кримінальне провадження проти «ArcelorMittal Кривий Ріг» щодо забруднення навколишнього середовища за ст. 441 Кримінального кодексу (екоцид).
  • У жовтні Зеленський заявив, що домовився з компанією «ArcelorMittal Кривий Ріг» про будівництво онкоцентру за 400 млн грн та про надання підприємством допомоги у лікуванні постраждалих.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Країни ОПЕК+ погодилися зберегти рекордно скорочений нафтовидобуток ще на один місяць

Група нафтовидобувних країн ОПЕК+ у форматі відеоконференції прийняла рішення зберегти нафтовидобуток в поточному обсязі ще на один місяць, повідомив Bloomberg.

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що після туалетного паперу взялися купувати українці

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.