Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У річці Інгулець почервоніла вода. Спеціалісти вже взяли проби

У річці Інгулець почервоніла вода, її взяли на аналіз. Фото: t.me/vilkul

У річці Інгулець почервоніла вода, її взяли на аналіз. Фото: t.me/vilkul

У Кривому Розі вода у річці Інгулець стала червоною після обстрілів. Про це повідомив очільник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.

За його словами, вода набула червоного кольору через те, що спеціалісти використовують для відновлення пошкодженої греблі матеріали, в яких є мінерал гематит.

Quote«Щодо червоного кольору води в річці Інгулець. Всі криворіжці знають, що такий колір дає складова залізної руди під назвою гематит. Тому в нашому місті можна побачити і червоних горобців, і червоних собак. А зараз – «червону воду». Тому що відсипка платин ведеться в тому числі і гематитом. Нічого страшного – за декілька днів після промивки вода буде звичайного кольору. Гематит – це неорганічна складова, Fe2O3, оксид заліза. І ніяких проблем не несе», — написав Вілкул у Telegram.

Спеціалісти взяли проби води з річки Інгулець

У той же час в Державному агентстві водних ресурсів України повідомили, що вже відібрали проби води з річки для перевірки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Наразі ситуація контрольована. Рівень води знижується. Водночас у джерелах інформації шириться занепокоєння щодо зміни забарвлення річки Інгулець у місті Кривий Ріг до червоного та коричневого кольорів», — йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується, що у місцях відбору проб води, а саме на 2,5 та 30 км нижче від Карачунівського водосховища за течією річки, води червоного відтінку не спостерігалося.

Також у Держагентстві підтвердили, що причиною забарвлення Інгульця є наявність у матеріалах, ґрунті та породах руд гематиту, який також відомий як «кривавий камінь».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини