Facebook Pixel

У Раді розповіли, який страх підштовхує українців витрачати гроші

Напередодні пройшло засідання робочої групи з напрацювання заходів щодо економічного розвитку, створеної при Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку.

Під час засідання було озвучено думку, що боятися емісії коштів, яка викликає інфляцію, стало звичкою. Однак саме страх втратити гроші стимулює людей витрачати кошти й таким чином фінансувати реальний сектор економіки, повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

Контрольована інфляція є тим інструментом, який дозволить вийти з кризи й проконтролювати, щоб гроші пішли на стимулювання попиту, зауважила секретарка робочої групи з напрацювання заходів щодо економічного розвитку, голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету з питань економічного розвитку Людмила Буймістер.

Quote«Дефляція – набагато складніший і ризиковіший стан для нашої економіки, і якщо ми з нього не вийдемо зараз рішучими кроками, то потрапимо в дуже довгий період стагнації, який може тривати десятки років», — зазначила Буймістер.

Контекст. За даними Держстату, споживчі ціни в травні проти квітня зросли на 0,3%. З початку року зростання склало 1,8%. Як порівняти з травнем 2019-го, ціни на споживчі товари та послуги зросли на 1,7%.

За даними Держказначейства, дефіцит держбюджету-2020 у першому кварталі становив 32,7 млрд грн.

У квітні Рада прийняла зміни до держбюджету-2020, зменшивши дохідну частину й збільшивши витратну через ситуацію з пандемією коронавірусу COVID-19.

Подякувати 🎉