Facebook Pixel

НАБУ провело обшуки у посадовців Нафтогазу: причини

3 червня НАБУ і САП обшукали помешкання та робочі місця посадовців «Нафтогазу». Йдеться про людей, пов’язаних з нинішнім очільником компанії Олексієм Чернишовим.

Про це пише журналіст Олег Новіков.

Правоохоронці обшукали члена правління «Нафтогазу» Василя Володіна, який був держсекретарем Мінрегіону за Чернишова. Також обшуки були проведені у директора з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Максима Горбатюка та в колишньої радниці Чернишова, екскерівниці групи підбору та адаптації персоналу «Нафтогазу» Марини Медведєвої.

Слідство вилучило у них телефони, флешки, планшети, на яких можуть бути докази пов'язаності, листування щодо обставин справи тощо.

Обшуки посадовців Нафтогазу 3 червня: в якій справі вони проходять

Це відбувається у справі спроби підкупу Кубракова. За даними НАБУ, протягом серпня-листопада 2023 року Копистира у змові з директоркою державного підприємства «Укркомунобслуговування» Аллою Сушон в інтересах власної компанії ТОВ «Сітігазсервіс» запропонував дати Кубракову хабар. Він мав становити 2% від площі житлового комплексу на вул. Тираспольскій, 43, поблизу Сирецького дендропарку та Рогозів яру. Тобто орієнтовний розмір неправомірної вигоди у вигляді нерухомості мав сягати від 4200 до 4900 квадратних метрів.

Сама ділянка передана була в користування ТОВ «Сітігазсервіс» за часів керування Чернишовим Мінрегіоном. Також, за даними слідства, фірма Копистири передала ще трьом невідомим особам, пов'язаним з Чернишовим, квартири.

Копистира фактично контролює KSM-GROUP через двох двоюрідних сестер Ольгу та Тетяну Черненко. Вони є власницями 97,74% статутного капіталу ТОВ «КСМ-Груп». Також підозрюваному належать ТОВ «Холд груп», ПП «Бельведер — 0», ТОВ «Гідроінжбуд» та інші компанії через родичів або третіх осіб.

21 листопада 2023 року НАБУ і САП спільно з міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України викрили власника приватного товариства на пропозиції хабаря у вигляді нерухомості у зведених ним новобудовах загальною площею понад 5200 кв. м орієнтовною вартістю понад 170 мільйонів гривень. За це топпосадовець мав залишити чинними укладені з товариством угоди щодо будівництва житлового комплексу на земельній ділянці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також сприяти отриманню дозвільних документів та необхідних погоджень. Аби приховати вчинення злочину, нерухомість мали оформити на довірену особу топпосадовця. На момент викриття злочину детективи та прокурори задокументували оформлення на довірену особу 15 квартир у Києві. Окрім власника товариства, про підозру повідомили керівниці держпідприємства.

26 листопада 2023 року Сергія Копистиру звільнили з-під варти з заставою у 100 млн грн.

12 квітня 2024 року НАБУ і САП завершили слідство у цій справі.Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉