Facebook Pixel

У Польщі впали продажі через повернення українців додому

Українці продовжують повертатися додому після отримання захисту в Європі. Польща входить у трійку країн, де відтік біженців найвідчутніший.

У країні вже відчувають наслідки для економіки від зменшення числа українців у Польщі, повідомляє yavp.pl.

У Польщі знижуються обсяги роздрібних продажів. Зниження показників у квітні сягнуло 7,3% у річному обчисленні. Таке падіння в торгівлі триває вже третій місяць, повідомляється на portalspozywczy.pl.

Відтік українців із країни — одна із основних причини, вважають експерти. Хоча на першому місці — падіння реальних зарплат у країні, що змушує людей економити.

Масовий приїзд біженців з України суттєво підвищив показники роздрібної торгівлі у 2022 році. Найбільше зростання продажів було помітно в торгівлі продуктами, пальним, ліками та одягом.

Останнім часом українці все більше повертаються додому, тому падіння продажів почало автоматично поглиблюватися.

За даними статистики, найбільше впали продажі таких товарів:

  • електроніки та побутової техніки (-14,7%);
  • пального (-14,5%);
  • преси та книг (-15,6%);
  • їжі та напоїв (-8%).

Втім, трохи зросли показники продажів одягу та взуття (+0,6%). Згідно з дослідженням EY Future Consumer Index 2023, 91% поляків шукають дешевші місця для покупок. 31% жителів Польщі оцінюють свою фінансову ситуацію як гіршу, ніж була ще 3−4 місяці тому. 17% заявляють, що вони взагалі тимчасово відмовилися від нових покупок.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉