Facebook Pixel

У Німеччині падає ціна на житло

Ціни на житло у Німеччині в період з квітня по червень були на 9,9% нижчими, ніж роком раніше, свідчать дані, опубліковані федеральним статистичним управлінням Destatis. Це найбільше зниження з 2000 року. Про це пише Sueddeutsche Zeitung

Ціни на житло були найвищими в Німеччині лише роком раніше – у другому кварталі 2022 року. У другому кварталі зниження становило 1,5% порівняно з попередніми трьома місяцями, тоді як у першому кварталі зниження сягало 2,9% та 5,1% порівняно з попереднім кварталом.

Основною причиною зниження цін на житло є зростання витрат на фінансування та стійко висока інфляція, що звужує можливості для маневру тим, хто готується купити житло.

Економіст земельного банку Баден-Вюртемберга Мартін Гут повідомив виданню, що ціни почали падати після тривалого зростання, тому житло в Німеччині, як і раніше, недешеве і доступне дедалі меншій кількості домогосподарств через підвищення процентних ставок. На думку аналітика, ціни швидше за все продовжать падати, але помірними темпами.

Quote«І пропозиція залишається мізерною, тому житло залишається дорогим, чи то орендоване житло, чи кондомініуми», – вважає Гут.

Найбільший в країні оператор нерухомості, компанія Vonovia, зовсім недавно оголосила, що через збільшення витрат вони поки що готують, але не будують 60 тис. квартир.

За даними компанії, вартість будівництва квадратного метра всього за кілька років зросла з 3 тисяч до 5 тисяч євро, тому квартири слід здавати по 20 євро за квадратний метр на місяць, і ця орендна плата непомірно висока для багатьох людей. Рольф Бух також повідомив, що для усунення дефіциту житла у Німеччині щороку необхідно зводити 700 тис. квартир.

У програмі федерального уряду, що набула чинності наприкінці 2021 року, йдеться, що необхідно передбачити будівництво на рік 400 тис. доступних за ціною сучасних будинків, спроєктованих з урахуванням зміни клімату. Цієї мети поки що не досягнуто, і очікується, що цього року кількість новозбудованих будинків ледь досягне 200 тис. одиниць. Тому уряд розпочав розробку пакету заходів і до кінця вересня запросив провідних гравців сектору на зустріч.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉