Facebook Pixel

У «Нафтогазі» назвали причини зростання цін для населення

Ціна на природний газ для населення України зросла через низький рівень енергоефективності та недостатній внутрішній видобуток ресурсу.

«Якби було збільшено власний видобуток і підвищено рівень енергоефективності, то ціна на газ не зросла б, а впала», — написав на своїй сторінці у Facebook Юрій Вітренко, виконавчий директор НАК «Нафтогаз України».

На його думку, якби Україна була експортером природного газу, а не імпортером, як зараз, то ціна для населення України була б нижчою за поточні значення. Головною перешкодою для розвитку експортного потенціалу країни, на думку Вітренко, є «некомпетентність і корупція».

Telegram Logo

Нагадаємо, що в травні 2016 року державна компанія «Укргазвидобування» представила Кабінету міністрів України програму «20/20» – проєкт збільшення видобутку природного газу з 14,5 млрд куб. метрів в 2016 році до 20 млрд куб. метрів у 2020 році. За підсумками 11 місяців 2019 року, «Укргазвидобування» скоротила видобуток газу на 3,2% – до 13,6 млрд куб. метрів. За провал програми з видобутку газу відповідальні в «Укргазвидобуванні», якою керує Андрій Фаворов і глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Згідно з оприлюдненою НАК «Нафтогаз України» інформацією, оптова вартість газу для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів у рамках спеціальних обов'язків (ПСО) в січні 2020 року становитиме 5,5 тис. грн за одну тис. куб. метрів. Це ціна без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними та розподільниими трубопроводами. Зауважимо, що зазначена ціна на 12% менша за ціну в січні 2019 року.

Коментарі

Всі новини