Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Нацбанку відповіли на критику Ради регулятора з приводу зміцнення гривні

Глава Нацбанку Яків Смолій. Фото: пресслужба НБУ

Глава Нацбанку Яків Смолій. Фото: пресслужба НБУ

Рішення Ради Нацбанку (НБУ) про те, що діяльність правління регулятора, яка стосується валютно-курсової політики у 2019 році, неефективна і не відповідає викликам сучасного розвитку України, виходить за рамки його повноважень. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили в пресслужбі НБУ.

В Нацбанку відзначили, що рішення Ради ніяк не впливає на проведення грошово-кредитної політики регулятора.

У повідомленні також зазначено, що монетарна політика НБУ спрямована на забезпечення цінової стабільності. При цьому правління регулятора керується основними принципами грошово-кредитної політики, які схвалила Рада. А низька і стабільна інфляція відбувається через виконання режиму таргетування, а також через режим плаваючого обмінного курсу. Це в свою чергу відповідає закону і принципам грошово-кредитної політики.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У НБУ також заявили, що Рада цим рішенням перевищила свої повноваження. Адже вона може лише розробляти принципи грошово-кредитної політики, контролювати їх проведення і оцінювати дії правління щодо виконання цих принципів. При цьому жодних інших повноважень, які оцінюють діяльність правління регулятора, Рада не має.

Таким чином, підкреслили в НБУ, правових наслідків для складу правління рішення Ради немає, а регулятор в свою чергу буде продовжувати працювати в повному складі і забезпечувати цінову і фінансову стабільність.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Вчора, 5 грудня, Рада Нацбанку визнала неефективною і такою, що не відповідає викликам сучасного розвитку України, валютно-курсову політику в 2019 році.

Рада порекомендувала задіяти всі грошово-кредитні засоби та методи з метою пом'якшення монетарної політики НБУ. Регулятору тепер потрібно оновити стратегію управління золотовалютними резервами та графік їх поповнення на середньострокову перспективу.

Коментарі

Всі новини