Facebook Pixel

У Луцьку відкриють заклад формату Urban Space 100

У Луцьку відкриють заклад формату Urban Space 100

У Луцьку відкриють заклад формату Urban Space 100

У Луцьку відкриють misto.cafe — заклад суспільного впливу, створений за прикладом ресторану Urban Space 100. Він передбачає 100 співзасновників. А 80% чистого прибутку йтиме на підтримку громадських проєктів для розвитку Луцька.

А ще у misto.cafe буде подієвий майданчик і крамниця українських виробів. Та передусім це — сучасний заклад зі смачною кухнею.

Хто ініціює misto.cafe?

Проєкт ініціювала платформа «Алгоритм дій» у співпраці з івано-франківським «Теплим містом», взявши за основу модель ресторану Urban Space 100. Відкриття закладу планують на кінець весни.

misto.cafe

misto.cafe

Urban Space 100 — перший в Україні громадський ресторан, який спрямовує левову частку прибутку на реалізацію громадських проєктів. Ресторан успішно функціонує вже понад 9 років і підтримав 163 проєкти на суму понад 7 мільйонів гривень.

Quote«Ми щасливі, коли подібні проєкти відкриваються й в інших містах України. Віримо, що misto.cafe стане точкою зустрічі прогресивних містян, а завдяки грантовим сезонам більше потрібних ініціатив та ідей отримають необхідну підтримку», – каже керівниця платформи «Тепле місто» Росана Тужанська.

У чому суть ідеї «кафе суспільного впливу»?

80% чистого прибутку від діяльності закладу будуть спрямовані на підтримку громадських проєктів. На період військового стану у фокусі будуть ініціативи, пов’язані з військовими та ветеранами. Крім того, розглядатимуть проєкти з розвитку інфраструктури, соціальної, культурної чи освітньої сфер Луцька.

misto.cafe

misto.cafe

Тобто абсолютно кожен стає частиною впровадження змін. Гості закладу, оплачуючи рахунок, створюють фінансове забезпечення для майбутніх грантів. Активісти пропонують ідеї — і отримують кошти на їхню реалізацію.

Хто є співзасновниками misto.cafe?

У misto.cafe буде сотня співзасновників. 100 соціально активних людей з однаковим вступним внеском та рівними правами. Усі вони будуть обирати, на які саме громадські проєкти йтиме 80% чистого прибутку закладу. Такі рішення прийматимуть на загальних щоквартальних зборах — відповідно до старту грантових сезонів.

misto.cafe

misto.cafe

Співзасновники не втручатимуться в операційну діяльність закладу і не претендуватимуть на розподіл прибутків, оскільки це суперечить початковій ідеї проєкту.

Кафе керуватиме відомий у Луцьку кафеголік Сергій Капацина, котрий має понад 19 років досвіду в управлінні ресторанним бізнесом.

Quote«Ми хочемо бути не лише сучасним закладом на гастрономічній мапі України, а й обʼєднувати однодумців та впливати на позитивні зміни у Луцьку», — наголошує ресторатор.

Як з’явилося гасло misto.cafe?

«Різні люди, одне місто. Різні люди, одне місце» — гасло нового кафе, яке запропонували автори інтер’єру проєкту, відома українська майстерня архітектури та дизайну інтер'єру balbek bureau.

misto.cafe

misto.cafe

Воно закликає об’єднувати зусилля, щоб творити зміни, доповнювати місто новими проєктами та сенсами.

Quote«Нашою великою ідеєю було створити місце, яке стане «своїм» для гостей з різними інтересами. Для цього ми організували простір так, аби в ньому було однаково комфортно поснідати великою компанією, попрацювати за ноутбуком і скоротати вечір за баром. В інтер'єрі закладу багато світла, зелені й натуральних матеріалів, а також дрібка неону, який привертатиме увагу перехожих ще з вулиці», — коментує команда balbek bureau.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉