Facebook Pixel

У Китаї будують «Велику імунну стіну»: зробили 1 млрд щеплень від коронавірусу

У країні вже ввели 1,01 млрд доз вакцин від коронавірусу, повідомив Держкомітет з питань гігієни та охорони здоров'я КНР.

Вакцинація пріоритетних груп населення почалася 15 грудня минулого року. Раніше говорилося про плани до червня прищепити близько 40% жителів країни, тобто близько 560 млн осіб з 1,44 млрд населення.

У квітні агентство AP писало, що значна частина китайців не поспішає вакцинуватися, оскільки рівень захворюваності в країні невисокий. Досягається він жорстким контролем на кордонах і миттєвої ізоляцією тих районів, де виявляються випадки захворювання. Однак в країні лунає все більше голосів, що необхідно відкривати кордони і повертатися до нормального життя, тим більше що Китай сподівається прийняти гостей зимових Олімпійських ігор в лютому 2022 року. На той час необхідно, щоб виробився колективний імунітет.

У Китаї про колективний імунітет можна буде говорити, за словами місцевих експертів, після того, як отримають дві дози вакцини не менше 1 млрд осіб.

Щоб прискорити темпи вакцинації, влада стимулює людей. Наприклад, в деяких районах Пекіна щеплення йдуть в комплекті з двома упаковками яєць. В інших місцях пропонують курячі крильця, борошно або безкоштовний вхід до парків. У Гонконзі серед привившихся розігрують квартиру вартістю $1,4 млн. Вакцинуватися влада також мотивує за допомогою роликів, які закликають «скоріше вколотися», і зовнішньої реклами із слоганом: «Своєчасна вакцинація для спільного будівництва Великої імунної стіни».

За даними ресурсу Worldometer, на 20 червня в Китаї було зафіксовано 91 587 випадків захворювання на COVID-19, з них 23 — за останню добу. За весь час епідемії померли 4 636 осіб (про нові смерті від коронавірусу в Китаї не повідомляли з 28 січня).

Додатково. У Китаї виявлено перший у світі випадок зараження людини новим штамом пташиного грипу. Він відомий під індексом H10N3.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉