У Китаї виявлено перший у світі випадок зараження людини новим штамом пташиного грипу. Штам відомий під індексом H10N3, повідомило агентство Reuters з посиланням на Національну комісію охорони здоров'я Китаю (NHC).
H10N3 — низькопатогенний вірус, менш небезпечний, ніж інші штами пташиного грипу. Тому ризик його масового поширення представляється досить низьким, вказують китайські медики.
За інформацією китайських лікарів, випадок зараження новим штамом зафіксований у провінції Цзянсу на сході Китаю. 41-річного жителя міста Чженьцзян госпіталізували ще 28 квітня з підвищенням температури та загальним погіршенням самопочуття. 28 травня після низки аналізів медики оголосили, що у хворого виявлено патоген вірусу пташиного грипу H10N3, яким раніше не хворіли люди.

При цьому медики не наводять жодних даних про те, яким чином міг заразитися пацієнт. Усі люди, які контактували з хворим, були під спостереженням. Однак не було виявлено нових випадків. Стан хворого стабільний, він готовий до виписки з лікарні.
Відзначається, що Китаєм циркулює багато штамів пташиного грипу. Більшість із них не є небезпечними для людини, але деякі спорадично заражають людей, які працюють із домашньою птицею. Серйозних спалахів вірусу пташиного грипу в Китаї не було з того часу, як штам H7N9 у 2016-2017 роках убив понад 300 осіб.
Контекст. В Україні крайній спалах пташиного грипу стався в грудні 2020 року. 8 грудня у Миколаївській області був зафіксований пташиний грип серед домашньої птиці. Згодом з'ясувалося, що його занесли дикі перелітні птахи. 23 грудня 2020 року ще один спалах стався у Київській області.
До цього в січні 2020 року в країні стався ще один спалах пташиного грипу, після якого Європейський союз і багато інших країн світу ввели тимчасову заборону на експорт м'яса птиці з України. Жертвами спалаху стали понад 100 тисяч голів домашньої птиці. В обох випадках постраждалих серед людей не було.