Facebook Pixel

Китай заявив про перше зараження новим штамом пташиного грипу H10N3

Автор
H10N3 — низькопатогенний вірус, менш небезпечний, ніж інші штами пташиного грипу. Фото: Pixabay

H10N3 — низькопатогенний вірус, менш небезпечний, ніж інші штами пташиного грипу. Фото: Pixabay

У Китаї виявлено перший у світі випадок зараження людини новим штамом пташиного грипу. Штам відомий під індексом H10N3, повідомило агентство Reuters з посиланням на Національну комісію охорони здоров'я Китаю (NHC).

H10N3 — низькопатогенний вірус, менш небезпечний, ніж інші штами пташиного грипу. Тому ризик його масового поширення представляється досить низьким, вказують китайські медики.

За інформацією китайських лікарів, випадок зараження новим штамом зафіксований у провінції Цзянсу на сході Китаю. 41-річного жителя міста Чженьцзян госпіталізували ще 28 квітня з підвищенням температури та загальним погіршенням самопочуття. 28 травня після низки аналізів медики оголосили, що у хворого виявлено патоген вірусу пташиного грипу H10N3, яким раніше не хворіли люди.

Telegram Logo

При цьому медики не наводять жодних даних про те, яким чином міг заразитися пацієнт. Усі люди, які контактували з хворим, були під спостереженням. Однак не було виявлено нових випадків. Стан хворого стабільний, він готовий до виписки з лікарні.

Відзначається, що Китаєм циркулює багато штамів пташиного грипу. Більшість із них не є небезпечними для людини, але деякі спорадично заражають людей, які працюють із домашньою птицею. Серйозних спалахів вірусу пташиного грипу в Китаї не було з того часу, як штам H7N9 у 2016-2017 роках убив понад 300 осіб.

Контекст. В Україні крайній спалах пташиного грипу стався в грудні 2020 року. 8 грудня у Миколаївській області був зафіксований пташиний грип серед домашньої птиці. Згодом з'ясувалося, що його занесли дикі перелітні птахи. 23 грудня 2020 року ще один спалах стався у Київській області.

До цього в січні 2020 року в країні стався ще один спалах пташиного грипу, після якого Європейський союз і багато інших країн світу ввели тимчасову заборону на експорт м'яса птиці з України. Жертвами спалаху стали понад 100 тисяч голів домашньої птиці. В обох випадках постраждалих серед людей не було.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини