Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Туристів попередили: на Близькому Сході продовжує циркулювати «старий» коронавірус

Фото: Arab News

Фото: Arab News

Українці, які планують поїздки в країни Близького Сходу, повинні враховувати циркуляцію в цьому регіоні захворювання, званого близькосхідним респіраторним синдромом (MERS). Про це попередив Центр громадського здоров'я.

Це захворювання викликається коронавірусом MERS-CoV. Вперше воно було діагностовано в Саудівській Аравії в 2012 році. Однак досі продовжують реєструвати нові випадки захворювання на MERS. В тому числі, летальні.

Перебіг хвороби може мати безсимптомний характер, а може супроводжуватися важкими клінічними проявами, такими як висока температура тіла, кашель і задишка. Часто у хворих діагностують пневмонію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За інформацією ВООЗ, збудник інфекції обмежується Аравійським півостровом. Зокрема, більшість випадків зареєстровано в Саудівській Аравії, Омані, Катарі, Ірані, Йорданії, Кувейті, Ємені, ОАЕ. За межами регіону фіксувалися поодинокі завезені випадки хвороби. Мандрівникам радять бути пильними і враховувати ймовірність інфікування на території перелічених країн.

З початку 2021 року Саудівська Аравія повідомила ВООЗ про семи нових випадків зараження MERS-CoV, в тому числі трьох летальних. Вік пацієнтів — від 48 до 84 років. Троє з них мали контакт з верблюдами. Всі інфіковані мали супутні захворювання: цукровий діабет, гіпертонію або хронічні захворювання нирок. Цей факт підтверджує вже існуючі дані про те, що люди саме з такими захворюваннями, а також хворобами легень і слабким імунітетом, стають головною мішенню для MERS-CoV.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Зараження MERS-CoV відбувається внаслідок контакту з верблюдами. Від людини до людини вірус передається, в основному, в межах сім'ї.

Нагадаємо, зараз в світі бушує «новий» коронавірус SARS-CoV-2, що викликає захворювання COVID-19.

Додатково. За добу 17 квітня в Україні зафіксовано 10 282 нових випадки коронавірусної хвороби. Також за минулу добу:

  • госпіталізовані — 4 274 особи;
  • померли — 250;
  • одужали — 6 523 особи.

За весь час пандемії в Україні захворіло 1 946 510 осіб, померли — 39 786.

Коментарі

Всі новини