Facebook Pixel

Туреччина продовжить «транспортний безвіз» з Україною до закінчення війни

Туреччина не скасовуватиме «транспортний безвіз» для України щонайменше до завершення війни. Це передбачає двосторонні та транзитні вантажні перевезення без спеціальних дозволів. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад України.

Quote«З усього експорту, що ми поставляємо до Туреччини, близько 15% йде автомобільним транспортом. Турецькі компанії імпортують до нас саме автотранспортом майже 60% з усього обсягу товарів», – підкреслив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Окрім цього, Україні вдалося збільшити кількість дозволів на вантажні перевезення до та з третіх країн на 40% – до 3500.

Quote«Важливу увагу у співпраці з Туреччиною ми приділяємо перевезенням пасажирів. У рамках реформи міжнародних автобусних перевезень ми верифікуємо всі автобусні маршрути. Ми ведемо роботу щодо нерегулярних перевезень – домовились про 400 дозволів на такі поїздки», – зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Що означає «транспортний безвіз» для України

«Транспортний безвіз», або лібералізація вантажних перевезень, – це можливість виконувати перевезення без потреби у спеціальних дозволах, що діє у 35 країнах, включно з країнами ЄС.

Нагадаємо, у 2023-му Україна домовилась про «транспортний безвіз» з Норвегією, Північною Македонією та продовжила відповідну угоду з Молдовою.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉