Facebook Pixel

Товари КРАЩ, бум інтернет-продажів та розширення мережі — COMFY про досягнення у 2023 році

Автор
Фото надане партнером

Фото надане партнером

Український лідер у ритейлі побутової техніки та електроніки COMFY підбив підсумки 2023 року. Компанія наростила мережу офлайн-магазинів та збільшила продажі в онлайні, зокрема кількість замовлень через застосунок зросла вдвічі. Впевнене стабільне зростання протягом року дало можливість ритейлеру сплатити понад 1 млрд грн податків, що на третину більше показника попереднього року. The Page розповідає, як заходи допомогли COMFY досягти успіху та яким чином компанія допомагає захисникам у воєнний час.

Фото надане партнером

Фото надане партнером

Як змінився попит на побутову техніку та гаджети у 2023 році

На початку минулого року відключення електроенергії були актуальними по всій Україні. Тому генератори, зарядні станції та інші джерела автономного живлення виявилися серед найбільш затребуваних товарів. У той же період у магазинах COMFY спостерігалося зростання продажів комп’ютерної техніки. Найбільшим попитом користувалися планшети та потужні ноутбуки, оскільки вони стали необхідними гаджетами для наших захисників.

Ще одним помітним трендом воєнного часу стало поширення дистанційного навчання та роботи в онлайн-форматі. Це своєю чергою спричинило попит на гаджети.

Також у 2023 році зросли продажі побутової техніки. Українці стали активніше, ніж попереднього року, купувати телевізори, роботи-пилососи та кавоварки.

Несподіваним трендом року стала популярність великої побутової техніки серед покупців, зокрема холодильників і пральних машин. Якщо у 2022 році споживачі відкладали покупку дороговартісних пристроїв, то тепер вони шукають стабільність і інвестують у своє майбутнє.

Наскільки зросли онлайн-продажі у COMFY

Понад 10 років компанія активно працює у сфері омніканального бізнесу та розвиває онлайн-продажі. Минулого року COMFY реалізував низку ініціатив, що дозволили розширити асортимент товарів, покращити якість контенту в сегменті онлайн-продажів, оптимізувати процеси обробки замовлень, зменшити терміни доставки та посилити ефективність цифрового маркетингу.

Ці зусилля привели до суттєвого зростання обсягів онлайн-продажів — на понад 70%. Частка онлайн-продажів склала понад 30% від загального обороту продажів компанії, а використання мобільного додатку COMFY для онлайн-покупок подвоїлося.

Фото надане партнером

Фото надане партнером

Як розвивалася мережа офлайн-магазинів COMFY

У 2023 році у мережі COMFY щомісяця відкривалися нові магазини. У 15 містах України ритейлер запустив 21 новий магазин, третина з них — у форматі флагманських. Крім того, минулого року компанія відновила роботу трьох магазинів у Харкові, Одесі та Покровську, які були тимчасово закриті через руйнування або воєнні ризики, що пов'язані з вторгненням росіян.

Відкриття нових магазинів — стратегія географічної експансії COMFY, яка стала одним з ключових пріоритетів компанії у 2023 році. У результаті протягом року мережа збільшилась до 102 магазинів, розташованих по всій Україні.

Як зростає команда COMFY

Завдяки активному розвитку мережі в онлайн- та офлайн-напрямках у 2023 році компанія COMFY надала українцям 1190 нових робочих місць. У період високого сезону продажів від листопада до січня ритейлер залучив на тимчасові позиції понад 300 співробітників.

Таким чином, на кінець 2023 року загальна кількість працівників становила 4666 спеціалістів.

Переваги від втілення нових проєктів 2023 року

Товари КРАЩ — це найкращий вибір за свої гроші. У світі ритейлу все більше поширюється тренд на товари зі збалансованим співвідношенням між ціною та якістю.

COMFY детально вивчив зміни у споживацьких звичках і обрав найвигідніші товари серед широкого асортименту, які є найкращими у певній ціновій категорії. Ці товари отримали позначку «КРАЩ» та спеціальну жовту мітку, яка спрощує процес вибору для покупців.

Орієнтація на клієнта є основним пріоритетом для COMFY. Місія компанії полягає в тому, щоб дарувати клієнтам позитивні емоції від шопінгу. Тому команда зосереджується на забезпеченні комфорту клієнтів та налаштуванні всіх процесів навколо цього — від створення матриць до вивчення клієнтського досвіду у магазині.

Наприкінці 2023 року в COMFY успішно реалізували щорічну традиційну акцію «Офіс в магазині». На один день команда офісних співробітників вийшла на роботу у торговельний зал замість продавців в одному зі столичних магазинів. Такий досвід дозволяє найкраще зрозуміти потреби клієнтів.

Розвиток власної кур'єрської служби. Мережа COMFY розширила територію доставки до 25 тис. населених пунктів України кур'єрами Comfy Delivery. Крім того, компанія розвиває мережу регіональних складів та посилює співпрацю з поштовими операторами, щоб забезпечити максимальну швидкість та зручність у доставці товарів.

Персоналізовані консультації без роботів. Контакт-центр компанії надає професійні консультації без використання автоматизованих систем. Клієнти можуть отримати відповіді на всі запитання від консультантів у телефонному режимі: підтвердити замовлення, оформити кредити, уточнити терміни доставки.

Результатом такої стратегії стало збільшення продажів на 70% у порівнянні з 2022 роком, а показник клієнтської лояльності (NPS) зріс до 65%. COMFY залучив понад 1 млн нових клієнтів у 2023 році, і загальна клієнтська база досягла 11 млн. Це дозволило компанії сплатити понад 1 млрд грн податків до державного бюджету України, що на 34% більше, ніж у 2022 році.

Фото надане партнером

Фото надане партнером

Як COMFY підтримує захисників та волонтерів

Від 2014 року підтримка українських військових та волонтерів є одним із напрямів благодійності та соціальної відповідальності компанії COMFY. Від початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року компанія лише посилила свою діяльність у цьому напрямі.

Яку допомогу надала COMFY у 2023 році

  • 5,9 млн грн — збори на підтримку захисників;
  • на суму понад 3 млн грн побутової техніки передали для облаштування тимчасового житла постраждалих від наслідків підриву Каховської ГЕС;
  • на суму майже 17 млн грн побутової техніки та електроніки передали на запити різних підрозділів ЗСУ та волонтерів протягом року.

Загальний обсяг допомоги з моменту початку повномасштабного вторгнення перевищує 130 млн грн. Протягом 2023 року було надано понад 28 млн грн.

В кінці року компанія також представила власну благодійну колекцію одягу та аксесуарів під спільним гаслом «Добро несеться». Всі кошти від продажу корпоративного мерчу компанія перераховує на рахунок Фонду «Повернись живим».

Фото надане партнером

Фото надане партнером

Підтримка ветеранів

Окремо HR-фахівці команди COMFY піклуються про ветеранів і ветеранок. Вони забезпечують максимально лояльні умови для адаптації у колективі демобілізованих співпрацівників.

У 2023 році COMFY почала співпрацю з Veteran Hub, яка надає підтримку військовим, що повертаються до цивільного життя, забезпечуючи їх психологічними та юридичними консультаціями, допомагаючи у працевлаштуванні та комфортному відновленні.

Наразі понад 220 працівників COMFY перебувають на службі у війську. У 2023 році компанія продовжила виплачувати заробітну плату усім мобілізованим колегам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉

Матеріали, розміщені в рубриці «Новини компаній», є прес-релізами. Редакція не несе відповідальності за зміст розміщених в цій рубриці матеріалів.