Тігіпко відкупив назад найбільшого виробника метизів в Україні у російської «Северстали»

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив кіпрській компанії Agimant Limited Сергія Тігіпка придбати Dealzone Holding Ltd, що контролює одного з найбільших виробників метизів в Україні «Дніпрометиз».

За відповідне рішення АМКУ проголосував на засіданні 8 жовтня, повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

Офшорна Dealzone Holding Ltd знаходиться під контролем російської вертикально інтегрованої сталеливарної і гірничодобувної компанії «Северсталь» Олексія Мордашова.

Telegram Logo

У 2017 році Blossom Investments OU, яка входить в групу «ТАС», придбала 98,66% акцій «Дніпрометизу» купивши Dealzone Holding Ltd. у іншого віргінського офшору Cambay Services Ltd. за порядка 13,39 млн грн.

У жовтні 2017 року «Северсталь» повідомило про продаж «Дніпрометизу». Умови угоди компанії не оприлюднили.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак АМКУ 25 квітня 2019 року визнав порушення законодавства про захист економічної конкуренції в транзакції, наклавши на «ТАС» штраф в 55 млн грн.

Господарський суд Києва скасував рішення АМКУ про накладення штрафу і відмову в даній концентрації за позовом естонської Blossom Investments OU.

«Северстали» дніпровське підприємство дісталося ще в нульових, коли Тігіпко змушений був його продати. Спочатку пакетом 60% акцій в 2006 році, а в 2008 році продав ще 34,6% акцій.

«Дніпрометиз» спеціалізується на виробництві метизних виробів з низьковуглецевих сталей. Потужність підприємства 120 тис. тонн в рік.

За даними Національного депозитарію України за станом на III квартал 2018 року, у власності Dealzone Holding Ltd. (Род-Таун, Британські Віргінські о-ви) знаходиться 98,6578% акцій «Дніпрометизу». Статутний капітал «Дніпрометизу» становить 83,480 млн грн при номіналі простої акції в 68,08 грн.

За підсумками 2016 року отримав чистий прибуток 34,73 млн грн, тоді як 2015 рік завершив з чистим збитком 60,862 млн грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини