Facebook Pixel

Тарифи на світло: українцям пояснили, чи відтермінують подорожчання

Підвищення тарифу на електроенергію є абсолютно неминучим. Так Україна зможе зберегти власну енергосистему та вистояти війну.

Про це написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олег Семінський.

Передбачається, що в Україні вже з червня діятиме єдиний тариф на електроенергію для усіх споживачів — 2,8 грн за КВт. При цьому зазначив, що уряд, ймовірно, відтермінує перегляд тарифів ще на місяць.

Quote«Це говорить про те, що уряд ставиться із розумінням і намагається забезпечити максимально плавний перехід на нові умови користування послугою», — йдеться в його повідомленні.

За інформацією депутата, компенсації витрат на комунальні послуги окремим категоріям населення, шляхом монетизації субсидій, залишаться. Також побільшає кількість субсидіантів.

Quote«Сподіваюсь, перехід на новий тариф та підлаштування населення під нові умови пройде максимально плавно та безболісно для всіх категорій споживачів», — додав Семінський.

До чого готуватися українцям

Уряд вже тривалий час готує споживачів до майбутнього підвищення цін на електроенергію, але остаточного рішення досі немає. До того ж за словами члена парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Юрія Камельчука, існує план «А», в рамках якого усіх споживачів можуть розмежувати за конкретним критерієм.

Тобто може існувати граничний рівень використання ресурсу, після якого тарифи будуть іншими, ймовірно, в кілька разів більші.

Зараз побутові споживачі платять 1,44 гривні за кіловат-годину, якщо споживають до 250 кіловат-годин на місяць. Якщо вони перевищують цей показник, то вартість збільшується до 1,68 грн.

Концепція плану «А» передбачає схожий механізм, але зі збільшеною кількістю кіловат-годин на місяць.

Як змінилися тарифи на комунальні послуги після початку повномасштабної війни?

У 2023 році українці почали більше сплачувати за ремонт та утримання житла – тариф зріс на 20,6%.

  • Вартість прибирання сміття підвищилася на 17%.
  • Послуги з управління багатоквартирними будинками подорожчали на 1,8%.
  • Водопостачання – на 0,8%.
  • Каналізація – на 0,7%.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉