Судова реформа. Президентський закон набув чинності

Автор

Закон №1008 про судову реформу набув чинності. У середу, 6 листопада, документ був опублікований у парламентській газеті «Голос України».

Документ передбачає:

  • припинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС);
  • призначення нового керівника секретаріату комісії за результатами конкурсу;
  • скорочення нового складу комісії з 16 до 12 членів, повноваження яких триватимуть 4 роки. При цьому, одна і та ж особа не зможе входити до комісії два строки підряд. Склад комісії повинна сформувати Вища рада правосуддя до 7 лютого 2020 року;
  • скорочення кількості суддів Верховного Суду з 200 до 100 осіб Вищою кваліфікаційною комісією суддів до 7 квітня 2020 року;
  • добір суддів за критеріями професійної компетентності, доброчесності та етики. При цьому судді Верховного Суду, які не пройшли відбір, зможуть продовжити роботу в апеляційних судах;
  • створення комісії з питань доброчесності та етики, яка зможе ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, членів ВККС та Вищої ради правосуддя.

Цей закон Верховна Рада ухвалила 16 жовтня, а 4 листопада президент Володимир Зеленський, який ініціював закон про судову реформу, підписав його.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що українці взялися купувати після туалетного паперу

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style