Судова реформа. Президентський закон набув чинності

Автор

Закон №1008 про судову реформу набув чинності. У середу, 6 листопада, документ був опублікований у парламентській газеті «Голос України».

Документ передбачає:

  • припинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС);
  • призначення нового керівника секретаріату комісії за результатами конкурсу;
  • скорочення нового складу комісії з 16 до 12 членів, повноваження яких триватимуть 4 роки. При цьому, одна і та ж особа не зможе входити до комісії два строки підряд. Склад комісії повинна сформувати Вища рада правосуддя до 7 лютого 2020 року;
  • скорочення кількості суддів Верховного Суду з 200 до 100 осіб Вищою кваліфікаційною комісією суддів до 7 квітня 2020 року;
  • добір суддів за критеріями професійної компетентності, доброчесності та етики. При цьому судді Верховного Суду, які не пройшли відбір, зможуть продовжити роботу в апеляційних судах;
  • створення комісії з питань доброчесності та етики, яка зможе ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, членів ВККС та Вищої ради правосуддя.

Цей закон Верховна Рада ухвалила 16 жовтня, а 4 листопада президент Володимир Зеленський, який ініціював закон про судову реформу, підписав його.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Список «червоної» та «зеленої» зон: можливі зміни у критеріях МОЗ

Міністерство охорони здоров'я може змінити критерії розділення країн на «червону» та «зелену» зони. Замість кількості активних хворих можна використовувати показник інцидентності на 100 тис. населення, який розраховується за кількістю нових захворювань за останні 14 днів.

Ті, що біжать хвилями. Як треба змінити портову галузь України

Українську портову галузь стрясають скандали. Державні органи, які регулюють діяльність портів, продовжують створювати в них вкрай токсичну атмосферу. Для того щоб знову зробити галузь привабливою для вантажів і домогтися значного зростання перевалки, потрібна масштабна дерегуляція та зміна низки ключових законів.

партнерський матеріал

Зеленський пообіцяв МВФ до кінця тижня представити кандидатуру голови Нацбанку

Президент Володимир Зеленський під час розмови з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою запевнив, що до кінця тижня запропонує парламенту кандидатуру голови НБУ.