Судді скасували карантинні обмеження зарплати для себе та чиновників

Суд скасував карантинне урізання зарплат держслужбовцям. Фото: Facebook/ConstitutionalCourtofUkraine

Суд скасував карантинне урізання зарплат держслужбовцям. Фото: Facebook/ConstitutionalCourtofUkraine

Конституційний суд (КС) України 28 серпня визнав незаконним обмеження заробітних плат державних службовців і суддів у період карантину.

«Установлення граничного розміру заробітної плати, грошового забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ, передбачене у квітні 2020 року на період до завершення місяця, в якому скасовується карантин, установлений Кабінетом міністрів України, є невизначеним щодо дії в часі та не забезпечує передбачуваності застосування цих норм права [...] Обмеження виплат, передбачених заперечуваними положеннями статті 29 Закону № 294, є допустимим за умов воєнного або надзвичайного стану, однак такі обмеження мають запроваджуватися пропорційно, зі встановленням чітких часових строків та у жорсткій відповідності до Конституції та законів України», – повідомляє пресслужба КСУ.

У суді додали, що положення щодо обмеження зарплат визнано неконституційним й воно втрачає чинність з дня ухвалення. Рішення КСУ є обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскарженим.

Telegram Logo

Водночас норма, що обмежує зарплату членів наглядових рад і керівників держпідприємств, продовжує діяти. На її скасуванні наполягав Міжнародний валютний фонд (МВФ).

«Обмеження в розмірі 10 мінімальних заробітних плат продовжує поширюватися на керівників державних підприємств. У моєму випадку це 38 тис. грн на руки замість 66 тис. грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Тобто мінус 28 тис. грн, мінус 42,5% щомісяця. Такий arrangement триває з початку карантину та має протриматися до його кінця. Того кінця, якого поки не видно», – прокоментував директор підприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов у Facebook.

Раніше повідомлялося, що у лютому уряд вирішив впорядкувати питання щодо виплати зарплат міністрам й іншим високопосадовцям.

Пізніше міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов повідомив, що низькі зарплати чиновників – це міф. Насправді держслужбовці заробляють ненабагато менше, ніж у приватному секторі. Заробітки держслужбовців були обмежені 10 середньомісячними мінімальними зарплатами, або 47 тис. грн. Однак якщо мінімальна зарплата зросте, то вона збільшиться і для держслужбовців.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини