Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Суд визнав банкрутом «Київенерго» Ріната Ахметова

Господарський суд Донецької області визнав банкрутом компанію «К.Енерго» Ріната Ахметова, яка до серпня 2019 року мала назву «Київенерго» і приступив до її ліквідації.

Відповідне рішення суд прийняв 24 вересня, повідомляє Finbalance.

Раніше суд сформував реєстр вимоги кредиторів в обсязі 2,3 млрд грн. У їх числі вимоги «Київгазу» на 286,7 млн грн грн, «Нафтогазу» на 162,4 млн грн, «Укртрансгазу» на 674,8 млн грн, «Київводоканалу» на 73 млн грн і «Техпремпоставки» Ріната Ахметова на 1,1 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ініціатором банкрутства стали НВК «Гірничі машини» Вікторії Дзюби. В офіційному коментарі The Page, Corum Group (ДТЕК) заперечує юридичну зв'язок з НВК «Гірничі машини», посилаючись на інформацію в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців. Однак раніше Антимонопольний комітет визнавав монопольну змову між НВК «Гірничі машини» і холдингом «Гірничі машини» (Corum Group) Ахметова, тому видання припускає наявність партнерських зв'язків між цими компаніями.

Контекст. У жовтні 2018 року комунальне підприємство «Київтеплоенерго» підписало мирову угоду і прийняло на себе борг компанії «Київенерго» Ріната Ахметова перед «Нафтогазом» на 2,4 млрд грн. Загальна заборгованість ахметовского «Київенерго» перед «Нафтогазом» на той момент була близько 3,3 млрд грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У той же час КП відмовилося брати на себе штрафи, нараховані на борги ахметовского «Київенерго» і закликала перенести розгляду з цих питань до суду.

КП «Київтеплоенерго» також викупило майно та техніку, що належали «Київенерго».

Столична влада прийняла рішення розірвати договір з «Київенерго» і повернути тепловий комплекс в комунальну власність в червні 2017 року. Теплоенергетичний комплекс, який складається з ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і близько 100 тис. інших об'єктів, 17 років перебував під управлінням «Київенерго».

Ахметов узяв під свій контроль «Київенерго» під час президента Віктора Януковича.

Коментарі

Всі новини