Facebook Pixel

Суд рф арештував активи UniCredit, Deutsche Bank і Commerzbank на понад €700 млн

Суд санкт-петербурга арештував €700 млн активів трьох західних банків, що досі працюють у рф – UniCredit, Deutsche Bank і Commerzbank. До суду звернулась дочірня компанія «Газпрому», яка вимагає сплатити банківські гарантії за контрактом з Linde, що припинила роботу через санкції. Про це пише Financial Times.

Що відомо про позов дочірньої компанії «Газпрому» до західних банків у рф

Російський суд арештував активи італійського банку UniCredit на €463 млн, що дорівнює близько 4,5% його активів у росії. Серед заморожених активів – акції та кошти дочірніх компаній UniCredit у рф.

Також росія арештувала €238,6 млн активів Deutsche Bank, включаючи майно та авуари на його російських рахунках. Зокрема, за рішенням суду, банк не зможе продати свій бізнес у росії без дозволу володимира путіна.

Вартість активів, які росія заморозила у Commerzbank, поки невідома. Проте дочірня компанія «Газпрому» висунула претензії до кредитора, попросивши заморозити його активи на суму до €94,9 млн.

У серпні 2023-го «РусХемАльянс», дочірня компанія «Газпрому» – російського нафтогазового монополіста, звернулась до арбітражного суду санкт-петербургу з вимогою сплатити банківські гарантії за контрактом з німецькою інжиніринговою компанією Linde.

Оператор газопроводного заводу «РусХімАльянс» у липні 2021-го підписав контракт з Linde на проєктування, постачання обладнання та будівництво. Проте після повномасштабного вторгнення Linde припинила роботу через санкції ЄС.

Західні банки-гаранти відмовились від зобов’язань перед «РусХімАльянсом», щоб не порушувати санкції. Серед банків також німецькі Bayerische Landesbank та Landesbank Baden-Württemberg.

У UniCredit заявили, що «тільки активи, які стосуються цієї справи, будуть підпадати під дію тимчасового заходу рф».

Deutsche Bank повідомив, що зарезервував €260 на свої рахунках для покриття російського позову, тому він повністю захищений.

Quote«Нам потрібно побачити, як цю вимога реалізують російські суди, і оцінити безпосередній оперативний вплив у росії», – йдеться у повідомленні Deutsche Bank.

Нагадаємо, напередодні Європейський центральний банк закликав західних кредиторів прискорити вихід з російського ринку, інакше вони ризикують потрапити під санкції США.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉