Facebook Pixel

Суд повернув у власність Фонду держмайна «трубу Медведчука»

Господарський суд Житомирської області задовольнив позов Фонду держмайна та залишив за державою частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок», що розташована на території України. Вона більш відома в ЗМІ, як «труба Медведчука».

Про це пише пресслужба ФДМУ.

Як нафтопродуктопровод «Самара — Західний напрямок» став «трубою Медведчука»

Нафтопродуктопровід «Самара — Західний напрямок» був збудований за часів СРСР у 1957 — 1968 роках. На час розпаду цієї держави нафтопродуктопровід належав до загальносоюзної власності. Після проголошення Україною незалежності ним користувалася російська компанія «Транснєфтєпродукт».

У 2011 році за позовом Генпрокуратури Господарський суд Рівненської області визнав за Україною в особі ФДМУ право власності на українську частину нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок». У 2014 — 2015 роках Рівненський апеляційний господарський суд і Вищий господарський суд залишили це рішення без змін.

Однак у 2017 році Господарський суд Рівненської області змінив своє рішення, визнавши право власності на українську частину нафтопродуктопроводу за дочірнім підприємством «Транснєфтєпродукту» – ТОВ «ПрикарпатЗахідТранс». Остання, за даними Youcontrol, належить олігарху Віктору Медведчуку.

У 2017 році НАБУ та САП розпочали розслідування обставин цього передавання права власності на українську частину нафтопродуктопроводу. За даними НАБУ, в основі нового рішення Господарського суду Рівненської області був свідомо неправдивий висновок судової інженерно-технічної експертизи.

У межах розслідування детективи НАБУ та прокурори САП звернулися до суду з клопотанням про арешт української частини нафтопродуктопроводу. У лютому 2021 року Вищий антикорупційний суд задовольнив це клопотання. З 2021 року цей актив перебуває в управлінні АТ «Укртранснафта».

Одночасно з розслідуванням НАБУ та САП ФДМУ зробив чергову спробу повернути в державну власність українську частину нафтопродуктопроводу. У 2021 році Фонд держмайна подав позов до Господарського суду Житомирської області, у якому просив суд визнати за державою цей актив. Наприкінці червня суд став на бік ФДМУ.

Нагадаємо, що у квітні суд за матеріалами Служби безпеки України заблокував корпоративні права Оксани Марченко в АТ «Запорізький завод феросплавів».

Подякувати 🎉