Facebook Pixel

«Укртранснафта» запустить новий нафтопровід на західному кордоні

Оператор системи магістральних нафтопроводів «Укртранснафта» введе в експлуатацію ділянку виносу нафтопроводу «Броди — Держкордон», який побудований уже понад 10 років тому.

Відповідне рішення Кабінет міністрів України ухвалив на засіданні 21 жовтня, повідомляє пресслужба компанії.

Постанова уряду надасть змогу ввести в експлуатацію обхідну трасу магістрального нафтопроводу «Дружба». Ділянка труби була побудована ще понад 10 років тому задля мінімізації ризиків забруднення одного з найбільших водозаборів Львівщини й Західного регіону України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Нафтопровід «Одеса — Броди — Держкордон» на цій ділянці проходить вздовж річища річки Стрий, наближаючись на окремих ділянках на відстань до 50 м від річища, і частково проходить у межах другої зони санітарної охорони Стрийського водозабору прісних підземних вод. Стрийський водозабір забезпечує питною водою понад 500 тис. водокористувачів у Львові, Трускавці, Моршині, Стрию та Дрогобичі», — повідомляє компанія.

У разі пошкодження нафтопроводу на цій ділянці є ризик виходу нафти та забруднення річки з потраплянням нафти до споруд водозабору. Тому «Укртранснафта» 2006 року вирішила винести обидві нитки нафтопроводу «Броди — Держкордон» на ділянці км 157 — км 165 із другого поясу санітарної охорони Стрийського водозабору прісних вод і побудувати нову ділянку нафтопроводу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Наприкінці 2008 року будівництво зупинилося через зміни земельного законодавства, хоча будівельно-монтажні роботи на той час було практично завершено.

У підсумку введення в експлуатацію затрималося на 10 років через складнощі оформлення права власності або користування земельними ділянками, на яких побудовано нову ділянку нафтопроводу.

Коментарі

Всі новини