Facebook Pixel

Суд призначив митрополиту УПЦ МП Павлу Лебедю арешт у СІЗО: які причини

Митрополиту УПЦ МП Павлу, відомого як «Паша Мерседес» суд призначив арешт у СІЗО до 14 серпня або заставу у розмірі понад 33 мільйони гривень.

Про це повідомляє Суспільне .

З квітня митрополит Павло перебував під домашнім арештом. Прокуратура вимагала для церковнослужителя тримання під вартою або заставу у розмірі 60 млн гривень.

Своє клопотання сторона обвинувачення аргументувала тим, що у митрополита Павла рухомого та нерухомого майна саме на таку суму. Крім того, сюди не врахували банківські активи клірика.

Підстава зміни запобіжного заходу — порушення одного з обов'язків, які наклав слідчий суддя. Зазначають, що Павло Лебідь спілкувався з одним зі свідків у кримінальній справі. Проте у виступі на судовому засіданні митрополит Павло сказав, що не знайомий із тим свідком.

Адвокат митрополита Олег Поваляєв подав клопотання, щоб запросити цього свідка та допитати у судовому порядку. Втім клопотання залишили на кінець розгляду справи.

Прокурор у справі Євген Завістовський заявив, що Павло знав про заборону спілкуватись з тим свідком, адже ознайомився з протоколами.

Прокурор зачитав матеріали, які нібито доводять, що колишній намісник Києво-Печерської лаври розпалював національну ворожнечу та виправдовував агресію Росії проти України.

Прокурор Євген Завістовський просить змінити запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою до 1 вересня 2023 року. Таким чином хочуть зменшити ризики, зокрема, запобігти спілкуванню зі свідками. Також на волі підозрюваний може спробувати знищити або спотворити докази, вважають у прокуратурі.

Сам Павло, виступаючи в суді, сказав, що нічого не порушив. А ще митрополит УПЦ заявив, що «ніколи в житті не був на стороні агресора» і «ніколи не підтримував Путіна».

Що відомо про справу Павла Лебедя

13 липня митрополиту Павлу вручили нову підозру за двома статтями: заперечення збройної агресії РФ і порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.

1 квітня 2023 року, СБУ повідомила митрополиту Павлу про підозру в розпалюванні релігійної ворожнечі, виправдовуванні і запереченні збройної агресії рф проти України.

Слідчі Служби безпеки та судово-лінгвістична експертиза встановили, що «Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора».

Голова СБУ Василь Малюк раніше називав УПЦ «ідеальним полем для ворожої резидентури» й «середовищем кротів у рясах».

В Шевченківський райсуд передали справу за ч. 1 ст. 161 та ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України.

Тоді суд відправив митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла (Петра Лебедя), колишнього предстоятеля Києво-Печерської Лаври УПЦ (МП), під цілодобовий домашній арешт на 60 діб з обов’язковим носінням браслету та забороною на публічні звернення до вірян.

Проти митрополита Павла (Лебедя) РНБО ввела персональні санкції 25 січня 2023 року.

Києво-Печерську Лавру повернули державі. 29 березня УПЦ мала залишити монастир, проте монахи нікуди не пішли. Того ж дня один з митрополитів УПЦ Авраамій перейшов в лоно ПЦУ, і очільник помісної церкви України Епіфаній призначив його в.о.очильника монастиря

Подякувати 🎉