Facebook Pixel

Суд Амстердама арештував усі акцій компанії, яка будує «Турецький потік»

Автор

Акції компанії «Південний Потік» (South Stream Transport BV), що відповідає за будівництво російського трубопроводу «Турецький потік», яким «Газпром» хоче постачати газ до Європи в обхід України, заарештовані.

Таке рішення 23 жовтня прийняв Окружний суд Амстердама, написав на своїй Facebook-сторінці виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

Telegram Logo

За його словами, підставою для рішення суду стала підозра у шахрайстві «Газпрому».

«Це було зроблено у зв'язку з розглядом справи про шахрайські дії «Газпрому» при передачі цих акцій компанії «Трансгаз Краснодар» (Transgaz Krasnodar LLC) за один день до того, як судові виконавці почали заморозку активів «Газпрому» в Нідерландах за позовом «Нафтогазу», — написав Вітренко.

Тиждень тому Росія почала заповнювати газом першу гілку «Турецького потоку». Ця гілка трубопроводу постачатиме газ до Туреччини, друга гілка — до Південної Європи. Остання загрожує стабільності транзиту газу через Україну.

Росія прагне відмовитися від транзиту газу через Україну, будуючи газопроводи «Північний потік – 2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському «Газпрому» постачати ті ж самі обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи газотранспортну систему України.

Контракт між «Газпромом» та «Нафтогазом» завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Наразі проводяться тристоронні переговори.

Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по $3 млрд.

Росія розраховувала збудувати «Турецький потік» до кінця 2019 року, однак не встигає. У квітні 2019 року «Турецький потік» почала будувати Сербія, а 21 жовтня будівництво другої гілки «Турецького потоку» на своїй території почала Болгарія.

Коментарі

Всі новини