Створення «Київ Сіті» та «революційні реформи» — головні підсумки першого засідання Нацради Саакашвілі

Засідання Нацради реформ. Фото: Facebook/Mikheil Saakashvili

Засідання Нацради реформ. Фото: Facebook/Mikheil Saakashvili

30 червня відбулося перше засідання Нацради реформ, під час якого було обговорено низку питань, зокрема і про створення фінансового центру в столиці — «Київ Сіті». Крім того, йшлося про введення податку на виведений капітал і реформування держорганів.

Про це розповів голова виконавчого комітету Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі під час брифінгу за підсумками засідання.

Telegram Logo

Фінансові розслідування

За його словами, президент Володимир Зеленський ухвалив рішення про заміну всіх правоохоронних підрозділів, які займаються економічними злочинами, на єдиний орган фінансових розслідувань.

«Головним ворогом економічного прогресу України є правоохоронна система: СБУ, податкова міліція, ті підрозділи, що раніше існували в Генеральній прокуратурі», — зауважив Саакашвілі.

Ба більше, в країні, за його словами, відкрито понад 2,5 млн податкових проваджень, що є ознакою податкового терору для бізнесу.

«Київ Сіті»

Щодо створення фінансового центру в столиці України Саакашвілі уточнив, що йдеться про введення міжнародного арбітражу та міжнародних законів. Взагалі ця ініціатива покликана залучити міжнародні інвестиції та створити нові робочі місця.

Інвестиційна няня

Інвестиційні няні супроводжуватимуть інвестиції та зможуть розв'язувати проблеми бізнесу на рівні президента, прем'єр-міністра, керівника Офісу президента та Націнвестради.

«Ми нарешті побачимо цих нянь, які не виглядатимуть як красиві дівчата, а виглядатимуть переважно як чоловіки на кшталт нас з Олександром (Олександр Ольшанський — заступник голови виконкому Нацради реформ. — The Page)», — зазначив Саакашвілі.

Реформа митниці

Нацрада також підтримала реформу митниці, яку запропонував Офіс простих рішень і результатів. За словами Саакашвілі, всі вантажі проходитимуть максимум за 15 хвилин у відкритому митному просторі. Також буде скорочено кількість документів до двох.

«Буде усунуто інститут «рішал», митних брокерів, і людина сама заповнюватиме митну декларацію», — додав Саакашвілі.

Також планується криміналізувати контрабанду: від трьох до п'яти років за звичайні товари та до семи років — за підакцизні. Крім того, планується підвищити зарплати митникам, а також автоматизувати всі процеси.

Водночас ще одним із нововведень буде наділення функціями голови митниці першого заступника міністра фінансів, який співпрацюватиме з податковою.

Судова реформа

Зеленський доручив розглянути в липні на засіданні Нацради реформ судову реформу. Планується ухвалити концепцію, яка б фундаментально відрізнялася від сьогоднішнього стану судової реформи в Україні.

«Це будуть не напівзаходи, які є напівзаконними, не якісь внутрішні перестановки з одного місця на інше. Це буде фундаментальна переробка всього, що відбувається у нас у судовій системі», — наголосив Саакашвілі.

Крім того, Зеленський виступив за заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

Контекст. 22 квітня 2020 року президент Володимир Зеленський запропонував експрезиденту Грузії Михайлу Саакашвілі стати віцепрем'єром з реформ в уряді України.

Пізніше стало відомо про те, що Зеленський доручив Саакашвілі зайнятися питанням переговорів з Міжнародним валютним фондом. 7 травня Саакашвілі призначили головою виконавчого комітету Національної ради реформ. Через це наступного дня Грузія відкликала свого посла в Києві для консультацій.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Імпорт газу в Україну досяг рекордного рівня з 2014 року

Добовий імпорт газу в Україну з Євросоюзу оновив рекорд 2014 року, досягнувши 70 млн кубометрів, повідомив глава «Оператора ГТС України» Сергій Макогон. При цьому в 2014 році країна ще імпортувала газ з Росії.

Ткаченко сказав, як подолати кризу в культурній сфері України

Держава повинна збільшити фінансування галузі культури мінімум на 50% через те, що 2021-й буде кризовим для культурної сфери України. Так вважає міністр культури Олександр Ткаченко.

Система електронних лікарняних почне працювати в серпні – Степанов

На брифінгу 11 липня міністр охорони здоров'я Максим Степанов сказав, що зараз проводиться тестування системи електронних листків непрацездатності (лікарняних). У ньому беруть участь близько 700 лікарень.