Facebook Pixel

Нова оргструктура ЗСУ: Ставка визначила, якими будуть 18 армійських корпусів

Якими будуть 18 корпусів Сил оборони

Якими будуть 18 корпусів Сил оборони

Ставка призначила командирів армійських корпусів, визначено їхній склад. Організаційні зміни мають відбутися протягом місяця, повідомив військовий журналіст та аналітик Юрій Бутусов

Рішенням Верховного головнокомандувача, головнокомандувача ЗСУ та командувача НГУ призначено 18 командирів корпусів, які займатимуть свою смугу фронту та отримають певний постійний комплект військ, все це відбудеться протягом місяця. «Це важливі та позитивні зміни, які за грамотної реалізації можуть значно покращити боєздатність військ та відповідальність командирів за людей та завдання», – вважає Бутусов.

Більшість бригад наземних сил, які діють як піхота на фронті, тепер зводяться до складу корпусів. Також залишиться значна частина частин прямого підпорядкування головнокомандувачу ЗСУ. Створення ще двох корпусів у складі ТРО під питанням. «Сподіваюся, цього не робитимуть, тероборона не повинна застосовуватися на фронті», – додав журналіст.

Більшість корпусів складатимуться з 5 бригад, один корпус – з 7 бригад. 13 корпусів створюються в сухопутних військах, два корпуси десантно-штурмових, один морської піхоти, два Нацгвардії. «До складу кількох корпусів включено не діючі бригади, а назви нових неіснуючих бригад, у яких немає військ. Сподіваюся, згідно з рішенням Ставки про заборону формування нових бригад, кидати людей у ці порожні структури не будуть», – написав Бутусов.

Він також зазначив:

  • у багатьох створюваних корпусах бригади зараз перебувають на різних оперативних напрямках, тобто зруйновано логіку поліпшення організації та застосування військ у єдиній смузі;
  • для такої кількості управлінь корпусів не вистачає кадрів. Людей «вигрібають» із бригад, які виконують бойові завдання. Хоча ця реформа мала б привести до скорочення кадрів у командуваннях родів військ та оперативних командуваннях, Генштабі, оскільки створення корпусів знімає з них основну адміністративну роботу. Поки що апарати командувань зберігають.

Що таке корпус у збройних силах

Корпус – це форма організації військ у оперативній ланці, прийнята у збройних силах деяких держав. Штатна структура корпусу відрізняється від роду військ, виду збройних сил та історичного етапу.

Сучасний корпус може бути заснований на бригадній структурі або на дивізійній. У першому випадку основу бойових з'єднань корпусу утворюють від 2-3 і більше бригад, у другому – 2-3 і більше дивізій. Крім основних бойових з'єднань, до його складу входять управління корпусом, частини бойового та тилового забезпечення та обслуговування.

У яких випадках військам вигідніше мати корпусну структуру

Авторитетний австрійський військовий аналітик Том Купер зазначає, що США мали бригади в Іраку та Афганістані, де їхнім супротивником були по суті загони повстанців. Російські та китайські погрози переорієнтували увагу США на бойові операції, що проводяться дивізіями, корпусами та арміями. Ідея полягає в тому, щоб командири бригад зосередилися на ближньому бою, тоді як командири дивізій та корпусів орієнтувалися на загальну картину.

Подякувати 🎉