Facebook Pixel

Боротьба з дезінформацією та маніпуляціями: ГО «Інтерньюз-Україна» запустила кампанію «ДезАут»

Задля боротьби з поширенням фейків і маніпуляцій в Україні ГО «Інтерньюз-Україна» оголосила про старт соціальної кампанії «ДезАут», що триватиме до липня 2025 року і має мету навчити українців критично мислити та розпізнавати дезінформацію, яку активно розповсюджують в медіапросторі.

Чому медіаграмотність важлива в умовах гібридної війни?

Дані Київського міжнародного інституту соціології говорять, що 71% українців визнають російську пропаганду в соцмережах як серйозну загрозу. Це є одним із основних інструментів гібридної війни, і він спрямований на підрив стабільності України. Отже для того, щоб допомогти громадянам протистояти маніпуляціям, ГО «Інтерньюз-Україна» запустила кампанію, яка сприятиме розвитку медіаграмотності та навичок критичного мислення.

Як «ДезАут» нагадує про загрозу російської пропаганди

Кампанія «ДезАут» включатиме низку інноваційних активностей. Наприклад, навесні цього року в чотирьох обласних центрах України відбудуться тематичні виставки. Вони матимуть «спортивні станції» — інтерактивні зони для вправ з фактчекінгу. Учасники матимуть змогу навчитися перевіряти інформацію та почати розпізнавати фейки.

Окрім цього, на онлайн-майданчиках організації з’являться відео, статті, подкасти та пости в соцмережах, що допомагатимуть кожному з користувачів зрозуміти, як відрізнити маніпуляції, де знаходити перевірені джерела та як уникнути «інформаційних бульбашок».

«Спортивний» підхід до медіаграмотності

Креативний підхід кампанії не випадковий. Все побудовано навколо спортивної тематики.

Quote«Медіаграмотність, як і спорт, потребує дисципліни та постійних тренувань. Ми хочемо створити атмосферу дружнього змагання, яка надихне учасників ставати чемпіонами з медіаграмотності та ділитися своїми знаннями», — зазначила Діана Іщенко, креативна директорка ГО «Інтерньюз-Україна».

Кампанія, яка допоможе зміцнити демократію

Ця кампанія — частина масштабного проєкту «Зміцнення правдивості, прозорості та демократії для протидії дезінформації», що підтримана урядом Канади. У межах цього проєкту вже провели численні навчальні воркшопи для журналістів та експертну конференцію, а також було запущено клуби медіаграмотності в 12 містах України.

Що відомо про інформкампанію проти дезінформації «ДезАут»

«ДезАут» — це не просто кампанія, це дуже важливий крок до формування стійкості наших громадян до інформаційних атак. Вона може допомогти кожному, хто хоче бути захищеним від маніпуляцій та стати більш обізнаним та медіаграмотним.

Подякувати 🎉