Оператор залізниць «Укрзалізниця» (УЗ) і швейцарська компанія Stadler CIS AG уклали меморандум про співпрацю, у рамках якого передбачена локалізація виробництва пасажирського рухомого складу в Україні.
Як повідомляє Міністерство інфраструктури України, документ підписали віцепрем'єр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, в.о. голови правління УЗ Іван Юрик, в.о. члена правління УЗ Олександр Перцовський, глава правління й гендиректор Stadler CIS AG Петер Кристоф Шпулер і гендиректор Stadler CIS AG Олександр Луфт.
Згідно з меморандумом, сторони докладатимуть спільних зусиль для розвитку пасажирських залізничних перевезень в Україні та залучення фінансування. Якщо Stadler CIS AG переможе в одному з тендерів і отримає замовлення на постачання рухомого складу для УЗ, компанія планує розглянути можливість локалізації виробництва в Україні.

«Ми зацікавлені в співпраці зі світовими виробниками залізничного рухомого складу, які зарекомендували себе в роботі на інших залізницях світу, зокрема на широкій колії. Одним із таких потенційних партнерів є Stadler, яка постачала рухомий склад для Білоруської залізниці. Але наша головна умова такого партнерства є незмінною: локалізація виробництва на території України. Адже це залучення додаткових коштів в економіку й розвиток важкої промисловості нашої країни», — цитуються в повідомленні слова Юрика.
На його думку, потяги виробництва Stadler можуть використовуватися для приміських і регіональних пасажирських перевезень, а також у проєктах City Express.
«Цього року залізнична галузь України отримала максимальну бюджетну підтримку на оновлення пасажирського рухомого складу — закупівлю майже 100 пасажирських вагонів і модернізацію залізничної інфраструктури. Але в цьому ключі також вкрай важливо забезпечити максимальний рівень локалізації виробництва, що створить додаткові робочі місця для людей і дасть стимул для розвитку нашої економіки», — зазначив перший заступник міністра інфраструктури Дмитро Абрамович, який також брав участь у заході.
Контекст. Представники Stadler раніше взялися за вивчення можливості локалізації виробництва в Україні. Вони відвідали Київський вагоноремонтний завод, Дарницький вагоноремонтний завод, депо «Фастів» і майданчик у Бобрику (Броварський район).
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!