США закликають європейські країни уникати співпраці з китайським виробником систем огляду вантажів, багажу та пасажирів Nuctech. Стверджується, що вона загрожує європейській безпеці і бізнесу. Про це повідомила газета The Wall Street Journal з посиланням на документи і джерела.
Рада національної безпеки США і ряд інших держустанов переконують європейські уряди в необхідності припинити співпрацю з Nuctech, заявляючи, що та пов'язана з китайськими властями (найбільший акціонер Nuctech – держкорпорація China National Nuclear Corporation).
За даними Держдепартаменту США, Nuctech працює у багатьох європейських країнах і на неї припадає 90% ринку огляду морських вантажів і 50% огляду багажу і пасажирів в аеропортах. На думку американців, Nuctech, через свої системи перевірки отримує дані про пасажирів і може передавати їх китайським властям. До 2014 року обладнання компанії було встановлено і в деяких американських аеропортах.
Конкуренти Nutech зазначають, що обладнання китайської компанії коштує на 25-50% дешевше, зазначено в листі Держдепартаменту.
У Nuctech заявили, що не отримують будь-якої державної допомоги або урядових інструкцій і що обладнання компанії не представляє загрози з точки зору безпеки. Всі дані, які отримують системи, доступні тільки власникам сканерів.
У червні Фінляндія встановила сканери Nuctech для контролю вантажообігу з Росією. Китайська компанія була єдиним учасником тендеру, а ціна контракту була низькою, стверджують джерела WSJ.
Зв'язок з Україною. У 2018 році Nuctech стала переможцем торгів на поставку семи скануючих систем для митних пунктів пропуску, які проводилися на ProZorro. Компанія запропонувала найнижчу ціну – 482,4 млн грн. Крім китайського постачальника участь у торгах приймали два найбільших світових виробника скануючих система Rapiscan і Smiths Heimann.
