Facebook Pixel

США вирішили з допомогою авіаносців нагадати Китаю про існування міжнародного права

Авіаносець США «Рональд Рейган». Фото: Task & Purpose

Авіаносець США «Рональд Рейган». Фото: Task & Purpose

Атомні авіаносці «Рональд Рейган» і «Німітц», кожен з 90 літаками на борту, з кораблями супроводу попрямували в Південно-Китайське море для проведення навчань, написала газета The Wall Street Journal. Раніше повідомлялося, що Китай вирішив з 1 по 5 липня провести навчання в цьому морі в районі Парасельських островів. Пентагон заявив, що це рішення дестабілізує ситуацію в регіоні.

bezymyannyy.png

«Наша мета полягає в тому, щоб послати недвозначний сигнал нашим партнерам і союзникам, що ми прихильні підтримання регіональної безпеки і стабільності», – заявив командувач угрупуванням кораблів США. При цьому адмірал продемонстрував вміння користуватися мовою дипломатів. Він підкреслив, що американські навчання не є відповіддю на китайські маневри, але вчення КНР «виправдовують присутність в цьому районі ВМС США».

Контекст. Парасельські острови є предметом давньої суперечки між Китаєм і В'єтнамом. Приналежність ще одного архіпелагу в Південно-Китайському морі – Спратлі – оскаржують Китай, В'єтнам, Бруней, Малайзія та Філіппіни. І Китай взагалі вважає, що йому належить основна частина Південно-Китайського моря.

Telegram Logo

У США вважають, що дії Китаю порушують міжнародне морське право взагалі і його зобов'язання в рамках Декларації дій сторін у Південно-Китайському морі 2002 року – зокрема. Згідно з цим документом, сторони не повинні робити кроки, які загострюють суперечку або ведуть до погіршення миру і стабільності. У Пентагоні заявили, що продовжать стежити за ситуацією, очікуючи, що «КНР знизить мілітаризацію і тиск на сусідів у Південно-Китайському морі».

Коментарі

Всі новини